Іноді дезінформація стає виправданням для деяких урядів у спробі заборонити деякі медіа та обмежити свободу слова. І нещодавно ми бачили дії української влади, які можна трактувати як заборону свободи слова під приводом дезінформації. Таку думку висловив почесний голова Дослідницького інституту Vocal Europe, колишній глава Європейського соціально-економічного комітету Анрі Малосс під час круглого столу "ЗМІ і конфлікт: Свобода преси в Україні", організованого EU Buzz у співпраці з Vocal Europe, передає 112.ua.
Анрі Малосс - фото з відкритих джерел
"Це питання є надзвичайно чутливим для України. Вона обрала шлях демократії і європейської моделі. У той же час нещодавно ми бачили дії, які можна трактувати як заборону свободи слова під приводом дезінформації. Сьогодні ми бачимо тенденції ... в Україні, в Європі, всюди, що дезінформація, яка дійсно існує, але іноді вона стає виправданням для деяких урядів в спробі заборонити деякі медіа та обмежити свободу слова ", — заявив голова Vocal Europe.
Експерт підкреслив, що ситуація зі свободою слова в Україні становить надзвичайну небезпеку.
"Свобода ЗМІ повинна бути ключовою цінністю і не повинна обмежуватися за винятком рішення суду. Адже на прикладі України в конфліктній ситуації я бачу можливе обмеження з боку влади і це неправильно", — уточнив Анрі Малоссі.
Він також підкреслив, що проблема свободи ЗМІ і самовираження з кожним днем стає все гостріше.
"Ми звикли спостерігати за забороною медіа і відсутністю свободи слова в країнах, де головує авторитарний режим. Тільки згадайте Китай. Але поки ми це також спостерігаємо в демократичних державах, напередодні це сталося в Німеччині, коли влада захотіла заборонити деякі ЗМІ, так як вважає вони несуть дезінформацію, або вони взагалі не є політично коректними ", — сказав експерт.
Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.