Головна Новини Політика внутрішня політика У США не планують призначати спецпредставника по Донбасу: що буде далі
commentss НОВИНИ Всі новини

У США не планують призначати спецпредставника по Донбасу: що буде далі

У 2020 році Офіс президента Володимира Зеленського повідомляв про намір відновити посаду спецпредставника Держдепартаменту з питань України

5 вересня 2021, 23:38
Поділіться публікацією:

Сполучені Штати Америки не планують призначати спеціального представника від Державного департаменту з мирного врегулювання конфлікту на Донбасі. Про це в інтерв'ю телеканалу "Дім" заявив заступник помічника держсекретаря Джордж Кент. У той же час, він додав, що Вашингтон продовжить протидіяти Росії, в тому числі в питанні використання країною-агресором енергоносіїв як зброї.

У США не планують призначати спецпредставника по Донбасу: що буде далі

Донбас - фото з відкритих джерел

Наскільки ефективно таке протидія? Чому я не можу залучити США до врегулювання ситуації на Донбасі? На ці питання експерти постаралися відповісти виданню "Коментарі-Україна".

Політолог, експерт Аналітичної групи "Левіафан" Микола Мельник зізнався, що історія зі спецпредставником США по Донбасу спочатку була досить неоднозначною.

"З одного боку, Україна наполягала, що він потрібен. З іншого, коли був спецпредставник США по Україні — Курт Волкер — особливої ефективності цей формат не продемонстрував. І, думаю, в Штатах розуміють: скільки ти спецпредставників не призначили, все упреться в виконання Мінських угод, які жодна зі сторін-підписантів виконувати не збирається", — підкреслює Микола Мельник.

На його думку, заяви представників США про протидію російської агресії через недопущення використання енергоносіїв з метою політичного тиску — це красиві слова, не більше.

"За великим рахунком, США вже погодилися на запуск" Північного потоку-2 ". Прекрасно розуміючи, які це дає козирі РФ. При цьому підписали угоду з Німеччиною, в тому числі про диверсифікацію поставок туди енергоносіїв через поставки американського сланцевого газу в Європу. І США ця ситуація, схоже, влаштовує. При цьому і вони, і Німеччина прекрасно розуміють, що Україна після запуску СП-2 стане слабшою в геополітичному сенсі. Але, напевно, їм і не потрібна сильна Україна, — розмірковує Микола Мельник. — Адже якщо ми будемо сильним, навряд чи той же американський вплив на нашу країну буде стільки ж потужним, як зараз. Ще момент. Можливо, під час американо-українських переговорів Україна не пішла на якісь умови. Наприклад, по деолігархізації, по інституціональної незалежності САП і НАБУ. Адже якщо СП-2 запускається, значить, західні партнери чимось нами незадоволені. І, можливо, хочуть бачити Україну більш вразливою ".

Соціолог, експерт з комунікацій, керівник дослідницьких проєктів Центру соціального інжинірингу "РАНД" ("Розпізнавання і аналіз несистемних дій") Дмитро Громаков вважає, що для США Росія йде на другий план після внутрішньої повістки і протистояння з Китаєм.

"По суті, США не хочуть зміцнення союзу Росії та Китаю, тому будуть максимально уникати ескалаційних сценаріїв і проблемних тем з РФ. У той же час енергетична безпека Європи зачіпає життєві інтереси американських енергетичних компаній. В силу цього Вашингтон не може спокійно дивитися на зміцнення російського впливу в Європі через посилення конкурентоспроможності російських енергетичних компаній ", — підкреслює експерт.

На думку Дмитра Громакова, в ситуації, що склалася США немає сенсу призначати спецпредставника по Донбасу.

"Адже, по суті, зі стартом" Кримської платформи ", Україна почала процес об'єднання кейсів Донбасу і Криму, а отже і зміцнення санкцій політики. Не дарма ж на Кримській платформі інтереси США представляв саме міністр енергетики, — акцентує експерт. — З іншого боку, в умовах зрощування двох кейсів (Донбасу і Криму) потреба в самому нормандському форматі просто відпадає. А це руйнує всю російську стратегію навколо українсько-російського конфлікту, коли долю України було запропоновано вирішувати лише двом європейським державам (Німеччини і Франції), народи яких мають психологічні травми після поразок в масштабних конфліктах 19-20 століття ".

Дмитро Громаков впевнений, що ніяких закулісних переговорів навколо України вестися не може.

"Всі чудово розуміють, що київський режим не в змозі виконати будь-яких зобов'язань без підтримки української громади, — зазначає він. — А давати Росії роль "Ката Європи" ніхто не збирається, що власне і підтвердила "Кримська платформа" ".

Нагадаємо, деокупація Донецька і Луганська, які сьогодні знаходяться під контролем проросійських бойовиків, військовим шляхом поки що навіть не розглядається, оскільки в результаті військової операції від цих міст не залишиться і сліду, вони повністю будуть зруйновані, загине багато мирного населення.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: Comments.ua

Новини