Рубрики
МЕНЮ
Slava Kot
У медіа опублікований перелік вимог збоку США до України, від виконання яких залежатимуть шанси на подальшу фінансову підтримку нашої держави з боку заокеанського партнера.
Заступник керівника Офісу президента Андрій Смірнов. Фото з відкритих джерел
Факт отримання такого списку необхідних першочергових реформ раніше підтвердив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, а згодом його передачу Україні підтвердило і посольство США. І хоч цей перелік торкається різних сфер державного управління та відомств нашої держави, найбільше уваги в ньому приділено саме судовим органам влади.
Так, західні партнери України констатують по суті провал судової реформи та загалом відсутність адекватної роботи різних судів, за що, як відомо, на рівні Офісу президента, відповідає профільний заступник голови ОП Андрій Смірнов.
Судячи з переліку вимог, у Штатах констатують той факт, що перезапуск роботи Вищої ради правосуддя так і не відбувся, створення Вищого адміністративного суду України (ВАСУ) не сталося. Не пройшло реформування й Верховного Суду України, яке принаймні протягом минулого року та ще на початку поточного, за даними американського посольства, рухалося у правильному напрямку й схвалювалося західними партнерами.
Не згодні американські друзі України миритися і з тим, що ВККС й досі не змогла перезапустити добір та кваліфікаційне оцінювання суддів. А йдеться про близько 2000 суддівських вакансій та про кваліфікаційне оцінювання близько 1500 чинних суддів, низка з яких мають негативні висновки ГРД, але продовжують понад 4 роки сидіти у своїх кріслах.
Окремо згадується у переліку рекомендацій до негайного втілення і реформа Конституційного суду, якою Андрій Смірнов займався особливо "плідно" та навіть пропонував свого часу "переосмислити необхідність існування" Конституційного суду. З того часу пройшло вже понад рік.
Відповідальний за судову реформу Андрій Смірнов до цього часу публічно не прокоментував ще жодного з пункту з оприлюдненого переліку західних "рекомендацій", як і не пояснив, чому саме сфера його компетенції займає фактично найсуттєвішу частину претензій. Через ці провали реформи або ж відвертий саботаж трансформації судової системи влади та решту вагомих зауважень щодо необхідності посилення антикорупційних органів в нашій державі, наразі Сполучені Штати Америки зупинили фінансову підтримку України.
Чи обернуться ці критичні наслідки для країни персональною відповідальністю уповноважених на реформи осіб, як на рівні ОП, так і на рівні КМУ, у вигляді принаймні кадрових рішень президента, незабаром стане очевидним.
Новини