Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Аби щось конфіскувати в особи за новим законодавством, по-перше, така особа має бути під санкціями, а по-друге, має бути відповідне рішення суду — ВАКС, який для цього навіть не призначений. Про це у коментарі заявив юрист Ростислав Кравець, реагуючи на гучні заяви представників Центру протидії корупції.
Євген Мураєв. Фото: з відкритих джерел
Так, в ЦПК повідомили, що окремі активи Євгена Мураєва нібито змінили власника з метою уникнення конфіскації. Йшлося принаймні про дві компанії — ТОВ “Східна фінансова група” і ТОВ “Завод “Рапід”. Однак, як виявилося, обидві Євгену Мураєву насправді й не належали.
Юрист Ростислав Кравець роз’яснив, що застосування закону про конфіскацію має чітко сформовані передумови: особа повинна бути під санкціями, наприклад, РНБО, належність її того чи іншого майна має бути доведеною. І найголовніше – рішення про конфіскацію виносить суд.
Крім того, згідно з законом, особа має бути під санкціями і треба рішення суду. Але ж якщо і так, то говорити про об’єктивність розгляду справи судом, який для цього не призначений – все одно не можна. Це навпаки може призвести до відшкодування йому завданої шкоди", — зазначив правник.
Крім того, він вказав на те, що процедура управління конфіскованими активами на сьогодні й досі залишається не визначеною.
А заяви активістів-корупціонерів, які зараз без наявних на те правових підстав безапеляційно стверджують чи то про колабораціонізм окремих осіб чи то про потребу в них щось терміново відібрати, юрист пов’язує з політикою.
Зауважимо, що Євген Мураєв не був внесений до санаційних списків СНБО і проти нього не відкривали кримінальних проваджень за колабораціонізм.
Нагадаємо, днями в Україні суд вперше дозволив конфіскацію майна, але йшлося про громадянина РФ, що був бенефіціарним власником російських компаній, які займаються виробництвом безпілотників для російської армії.
Новини