Головна Новини Політика внутрішня політика Помилки Хомчака можуть коштувати Україні незалежності, — аргументи експертів
commentss НОВИНИ Всі новини

Помилки Хомчака можуть коштувати Україні незалежності, — аргументи експертів

Деякі рішення керівництва ЗСУ на фоні ескалації конфлікту з Росією виглядають дивно, стверджують фахівці

20 квітня 2021, 15:56
Поділіться публікацією:

Російські війська дислокуються поблизу українського кордону, розмістивши флот у Чорному морі. Українські незалежні експерти та народні депутати вважають, що Україна може протистояти цій загрозі. Єдина умова — правильні стратегічні рішення від розумних військових керівників.

Помилки Хомчака можуть коштувати Україні незалежності, — аргументи експертів

Головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак. Фото з відкритих джерел

Так, з приводу ситуації у Чорному морі військовий експерт Тарас Чмут зауважує, що рішення  про придбання чотирьох турецьких корветів з точки зору тактики ведення війни з агресором було помилковим.

"А тепер поясніть, як один, два чи чотири турецькі корвети врятують нас із моря. Ті корвети, які ще треба отримати років за 10, але платити за них треба вже… На кожен наш корвет вони поставлять три свої. Війну виграють економіки: ті, хто довше протримався у протистоянні, ті й перемагають. Вклавши усі можливі ресурси у будівництво чотирьох корветів, ми не лише не створимо паритету з Росією, а й свідомо позбавимо себе можливості створити збалансовані сили, які при менших вкладеннях даватимуть більший результат", — підкреслив Чмут, висловивши сподівання, що військове "загострення все ж закінчиться мирно".  

Як повідомляв "День", ідея купувати чотири корвети у Туреччини належить Головнокомандувачу ЗСУ Руслану Хомчаку. Ще у грудні минулого року він присвятив цій тему відразу кілька своїх інтерв’ю. Втім експерт вважає, що подібні рішення можуть становити значну загрозу безпеці країни.

"Берегові ракетні комплекси, ракетні катери, сучасні розумні морські міни, морські безпілотники (у тому числі ударні) як повітряні, так і підводні, надмалі підводні човни та авіація з ПКРами — ось у що потрібно вкладати ресурси, а не гратися в амбіції адміралів і популізм політиків. І це потрібно на вчора, а не на після завтра. Одна справа не мати спроможностей на морі у 2014-му чи 2015-му, там були об'єктивні причини. Але зовсім інше питання не мати їх у 2021-му році...", — пояснив Чмут.

На неадекватні кроки керівництва ЗСУ перед загрозою вторгнення РФ вказує й нардеп Сергій Рахманін. За його словами, не можна беззмістовно щоденно кричати про загрозу вторгнення й одночасно вимагати від військових дотримуватися обмежень, на які погодились політики. 

"Ворожі безпілотники не мають безперешкодно працювати над нашими позиціями. Ворожі снайпери не мають безкарно розстрілювати наших бійців", — наголошує політик.

Співвідношення сил України і Росії в багатьох важливих військових компонентах не на нашу користь, це очевидно, додає Рахманін. Так само очевидно, що за нас не будуть воювати ані НАТО загалом, ані США зокрема.

"Проте, якщо ми продемонструємо здатність захищатися, нас будуть підтримувати. Як врешті-решт американці підтримали Ізраїль у 1967-му попри ігнорування їхніх порад", — вважає нардеп.

Також Сергій Рахманін підкреслює, що здатність нашої армії захищатися та демонстрація цієї сили — прямий обов'язок Головнокомандувача ЗСУ. Але поки політик переконаний, що, окрім як налякати депутатів, щоб ті почали "збирати валізи" з метою "звалити з країни", він [очевидно, мається на увазі Руслан Хомчак, — ред.] поки більше нічого не зробив. 

А от якби наші ЗСУ реально готувалися до війни та захисту України, то план протидії агресії був би головною темою РНБО, вважає Рахманін. 

"Закон про територіальну оборону (обіцяний Хомчаком, — ред.) був би давно ухвалений. Держава давно повідомила б ООН про юридичну нікчемність угоди 2003 року та вимагала б делімітації українсько-російського кордону у Чорному морі", — сказав нардеп. 

Як інформували "Коментарі", незалежні експерти з кінця березня заявляють про нарощування Росією військової сили біля кордонів з Україною.

За інформацією штабу Збройних Сил України, Хомчак переконаний, що ситуація знаходиться під контролем. Також генерал закликав представників місцевої влади працювати над утворенням добровольчих військових батальйонів. 

Водночас варто зазначити, що від рішень, прийнятих українським армійським керівництвом у найближчому майбутньому, може залежати сама незалежність України.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини