Попри те, що змагатися з Росією в кількості озброєння Україна поки що не може, є напрям, в якому ми здатні не тільки вирівняти баланс сил, але й нанести агресору "неприйнятних втрат" в разі загострення ситуації. Йдеться про війну у кіберпросторі. Як інформує видання "Коментарі", про це у себе в Facebook повідомив нардеп Єгор Чернєв.
Єгор Чернєв. Фото: Фейсбук Єгора Чернєва
"Якби у Кремлі знали, що в разі зіткнення з Україною ми "покладемо" всю їх критичну інфраструктуру, обвалимо енергосистему, зупинимо логістичну галузь, транспорт і т.д., вони б не наважилися на широкомасштабну агресію. Саме тому я вважаю, що одним з головних завдань України на найближчі роки має стати створення потужного "кіберщита", в який входили б не тільки "кібервійська", а й інші неофіційні структури, здатні вести війну у кіберпросторі. Перемогти Росію ми поки можемо тільки там", — зазначив нардеп.
За його словами, наші ІТ-фахівці є одними з кращих у світі. Тисячі українців працюють сьогодні у Кремнієвій долині й на найвідоміші світові компанії, і вони залишаються патріотами. Це величезний ресурс для перетворення України в одну з найпотужніших країн у сфері кібервійни. Треба тільки правильно організувати процес.
"Вважаю, що всі ми повинні розуміти величезне значення війни у кіберпросторі й активно працювати над зміцненням цього напряму. Для захисту своєї свободи та незалежності ми маємо право використовувати всі доступні засоби й повинні робити це максимально ефективно, жорстко і, якщо треба, асиметрично", — резюмував Єгор Чернєв.
Читайте також на порталі "Коментарі" — стало відомо, скільки кібератак здійснили на держресурси в Україні.
Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.