Рубрики
МЕНЮ
Станислав Молчанов
Відсутність виваженої політики щодо Донбасу, відмова влади України враховувати політичні погляди і культурні, ментальні традиції жителів цього регіону, загравання з ура-патріотами і радикалами, насильницька українізація, спроби переписати історію — все це є стримуючими факторами в процесі відновлення миру на Сході України. Про це в інтерв'ю авторитетному французькому виданню Politique Internationale заявив народний депутат України, голова Політради партії "Опозиційна платформа — За життя" Віктор Медведчук.
Віктор Медведчук розповів про проблеми в діалозі Києва і Донбасу. Фото: 112.ua
Про рівень професійної дискусії на сторінках цього альманаху про міжнародні відносини, який більше 40 років видається в Парижі, говорить те, що в зимовий випуск також увійшли інтерв'ю та статті єврокомісара з питань юстиції Дідьє Рейндерс, міністра Франції з європейських справ Клемана Бона, начальника Генштабу Франції генерала Франсуа Лекуантра, президента Молдови Майї Санду, екс-кандидата на пост Президента Республіки Білорусь Світлани Тихановської та інших європейських політиків, вчених-міжнародників, філософів.
Редакція Politique Internationale назвала інтерв'ю з Віктором Медведчуком "Україна — Росія: Посередник". На думку видання, саме це слово найточніше відображає роль, яку Медведчук грає в непростих відносинах між найбільшими країнами Східної Європи.
Хоча терміну "Le go-between" Кембриджський словник дає і більш детальний переклад: "Людина, яка передає послання і говорить з тими, хто не може говорити один з одним". І це визначення дивно точно характеризує позицію Медведчука і його роль у відносинах України і Росії, яку європейці розуміють дуже добре.
Відповідаючи на питання Politique Internationale про роль затятих націоналістів в блокуванні процесу врегулювання конфлікту на Донбасі, Медведчук сказав:
Сюди ж, за його словами, варто додати політику насильницької українізації, спроби заборонити святкування Дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні, переписування історії, прославляння нацизму і фашизму, жорсткий список санкційної політики.
На думку голови Політради ОТЗЖ, якщо глава держави буде приймати до уваги позицію ультраправих націоналістичних груп, конфлікт на Сході України так і залишиться "незагоєною, кривавою раною".
Політик нагадав також, що "Опозиційна платформа — За життя" ще в 2019 році розробила і представила мирний план щодо врегулювання конфлікту на Донбасі. І якби влада прислухалася до голосу опозиції, цей план давно приніс би мир в Україну. Стабільне зростання рейтингів ОТЗЖ лише підтверджує, що ідеї і пропозиції цієї політсили користуються широкою підтримкою українських громадян.
Новини