Кожен українець має право задавати питання президенту, — політичний експерт про прес-марафон

Олена Броницька вважає, що питання на прес-марафоні мали право ставити усі журналісти

26 листопада президент України понад п'ять годин спілкувався з представниками українських і міжнародних ЗМІ. Експерти вже розповідали, які наслідки можуть мати гучні заяви глави держави щодо державного перевороту.

Однак після заходу в представників засобів масової інформації залишилося все чимало запитань, в тому числі й щодо того, як відбирали учасників прес-марафону й чому неакредитували усіх, хто хотів поставити запитання президенту.

На думку політичного експерта Олени Броницької, вибірковість щодо журналістів для їх участі в прес-марафоні - це неправильно. Адже Україна демократична республіка й навіть кожен громадянин може поставити запитання президенту щодо проблем в тій або іншій сфері. А журналісти тим паче, кожен має абсолютно рівні права спілкуватися з публічними особами, що обіймають державні посади

Втім, експерт наголошує, питання з приводу того, чому така вибірковість була слід ставити працівникам Офісу президента, що організовували цю зустріч, а не Володимиру Зеленському. В той же час вона провела паралель з політбюро, оскільки організатори відбирали кого акредитувати.

Нагадаємо, що ті журналісти, яких не запросили на захід виходили на акцію протесту. Десятки людей із вигуками "Ганьба" зібралися під будівлею Creative State of Arsenal. За словами однієї з учасників акції, президент не зустрічається з журналістами, які робили це розслідування Pandora Papers. Журналісти-протестувальники вирішили таким чином нагадати нагадати президентові, що у нас демократична країна.

Як повідомляв портал "Коментарі", пресмарафон Зеленського обвалив акції найбагатшої людини України Рината Ахметова.