Головна Новини Політика внутрішня політика Коли Україна була найбільш незалежною, в якому стані ми зараз: думка експертів
commentss НОВИНИ Всі новини

Коли Україна була найбільш незалежною, в якому стані ми зараз: думка експертів

Президент України Володимир Зеленський під час урочистостей з нагоди Дня Незалежності ввів в країні нове свято

24 серпня 2021, 15:43
Поділіться публікацією:

У вівторок, 24 серпня, Україна відзначає 30-ту річницю Незалежності. Портал "Коментарі" розпитав експертів, коли Україна була найбільш незалежною, в якому стані ми зараз, а також — що потрібно зробити, щоб реально підсилити свої незалежність і суверенітет? Директор аналітичного центру "Третій сектор, політолог Андрій Золотарьов вважає, що Україна ці 30 років ніколи не була повністю незалежною.

Коли Україна була найбільш незалежною, в якому стані ми зараз: думка експертів

День Незалежності України - фото з відкритих джерел

"Досить згадати, як Україна викрутили руки з ядерною зброєю, яке ми, треба визнати, мало контролювала (воно контролювалося з Москви). Так, був період другого терміну Кучми, коли суб'єктність України зросла. При ньому наша держав стала більш самостійною, автономною як від Москви, так і від Вашингтона, від Заходу. Тоді намітився економічне зростання, хороша світова кон'юнктура на зовнішніх ринках. Ми намагалися мінімізувати співпрацю з МВФ ... Але потім сталося справу Гонгадзе, касетний скандал, скандал з "Кольчугами". І все повернулося на круги своя. Багато в чому тому, що незалежна Україна нікому не потрібна. Одна частина нашого політикуму маргінальна по відношенню з заходу, інша — по відношенню з північного сусіда. У підсумку наші 30 років незалежності нагадують блукання єврейського народу, веденого Мойсеєм, по пустелі", — підкреслює Андрій Золотарьов.

Він упевнений, що Україні як державі треба дорослішати, розуміти, що за нас наші проблеми ніхто не вирішить, тільки ми самі.

"Повинен завершитися період інфантильності. І з'явитися розуміння, що влада — це перш за все інструмент реалізації якихось ідей, програм. А наша політична еліта сприймає владу, в першу чергу, як інструмент заробляння грошей. І це одна з головних причин наших проблем — убогість і містечковість нашої політичної еліти ", — резюмує Андрій Золотарьов.

Політолог, директор Агентства моделювання ситуацій Віталій Бала впевнений: війна з РФ показала, що Україна незалежна — і може відстоювати свою незалежність.

"За ці роки в Україні була маса проблем. Перш за все — корупція на найвищому рівні, політики, які прибуваючи у владі, думали більше про своїх кишені, ніж про Україну. Вони використовувались якийсь запас міцності, які залишився нам від СРСР, для особистого збагачення, а не для зміцнення нашої держави. Більш того — деякі заявляли, що нам потрібно бути в союзі з РФ, що Україна як самостійна держава існувати не може. І саме війна з Росією продемонструвала, що така держава як Україна є, що вона готова себе захищати ", — акцентує Віталій Бала.

На його думку, щоб рухатися далі і успішно розвиватися, Україні потрібно, щоб до влади прийшли порядні професіонали патріоти, не залежно від статі, віку, віросповідання і так далі.

"Коли громадяни України оберуть саме таких людей, той потенціал, який є у нашої країни, буде реалізований повною мірою", — вважає Віталій Бала.

Нагадаємо, усі конфлікти, які існують сьогодні в Європі, де так чи інакше присутнє Російська Федерація, президент України Володимир Зеленський вважає жахливими.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: Comments.ua

Новини