Рубрики
МЕНЮ
Елизавета Черных
На початку грудня президент України Володимир Зеленський анонсував економічний паспорт українця, а невдовзі вніс законопроект до Верховної Ради. Закон передбачає створення Фонду майбутніх поколінь, метою якого буде накопичення державних внесків на користь його учасників із подальшим інвестуванням активів та здійснення виплат. При цьому передбачається, що на виплати зможуть розраховувати громадяни, що народилися у 2019 році й пізніше.
Економічний паспорт українця - фото з відкритих джерел
Видання "Коментарі" вирішило дізнатися, що про економічний паспорт українця думають народні депутати України, представники різних політичних сил, які згодом і прийматимуть рішення щодо запровадження ініціативи президента.
Так, лідер "Опозиційної платформи – За Життя" Юрій Бойко називає ідею простим розподілом людей, які народилися до приходу до влади Володимира Зеленського, та тих, які народились за каденції чинного президента.
Голова партії "Слуга народу" Олена Шуляк нагадала, що в Україні діє певна процедура ухвалення законопроектів. Спочатку документ розглядається комітетом (збираються висновки), потім голосується у першому та другому читаннях. Зазвичай проходження законопроекту займає близько трьох-шести місяців.
Крім того, Шуляк не виключила, що у законопроект можуть бути внесені зміни щодо того, народжені у якому році громадяни зможуть отримати виплати.
Народна обраниця від партії "Європейська солідарність" Вікторія Сюмар називає економічний паспорт українця популізмом, який наразі не підкріплений жодними бюджетними ініативами.
Сюмар зауважила, що модель економічного паспорту походить із Арабських Еміратів — з величезних нафтових розробок третина відходить у накопичувальний ресурс для майбутніх поколінь:
Раніше експерти для порталу "Коментарі" проаналізували ініціативу впровадження економічного паспорту.
Новини