Боротьба Зеленського з олігархами: чи підтримають депутати закон
Деякі члени парламенту вважають, що нинішній закон про олігархів не допоможе Україні в деолігархізації
У четвер, 1 липня, члени парламенту прибули на позачергове засідання. Ініціатива подібного зібрання належить президенту Володимиру Зеленському. Одне з питань порядку денного — так званий "закон про деолігархізацію". Що думають про цей документ дехто із нардепів, повідомила парламентська кореспондентка видання "Коментарі" Марія Рада.
"Закон є незмістовним"
На думку депутатки і глави партії "Голос" Кіри Рудик, їхня політсила неодноразово акцентувала увагу на тому, що президенту вже зараз вистачає ресурсів для боротьби з олігархами. Нардеп каже, що немає тільки політичної волі. А нинішній "закон про олігархів" протистояти цьому явищу не зможе.
Також, за словами політикині, пропозиція "Голосу" включає в себе внесення зміни до антимонопольного законодавства і до закону про державне корпоративне управління. Останнє, каже Рудик, одне з найважливіших.
Нинішній же законопроєкт, за її словами, спрямований лише на те, щоб назвати олігархів олігархами, заборонити їм фінансувати партії і приватизувати підприємства. За словами Кіри Рудик, ніхто із олігархів прямо не робив нічого із перерахованих дій. Подати ж декларацію таким людям, на думку політика, допоможе команда хороших досвідчених юристів. Тому Рудик називає наявний на розгляді ВР закон незмістовним. "Голос" його підтримувати не буде.
"Україні варто взяти приклад з США"
Співголова партії "Опозиційна платформа — За життя" Юрій Бойко охарактеризував законопроєкти, винесені на голосування позачергового засідання Ради, як політичне сміття.
Закон же про статус олігархів, на думку Бойко, викликає чимало запитань.
За словами Юрія Бойка, існуючий законопроєкт про олігархів є чисто іміджевим, зробленим для додаткового піару влади. Саме тому, каже політик, "ОПЗЖ" підтримувати його не буде.
На питання про те, чи є в Україні олігархи, Бойко відповів ствердно. При цьому він вважає, що подібний "статус" людині повинні "привласнювати" в суді, а не після засідання РНБО.
Нагадаємо, раніше "Коментарі" повідомляли, чекати українцям винесення питання про статус олігархів на суд національного референдуму. Що про це думають експерти, читайте в нашому матеріалі.
Також на порталі ви можете дізнатися про те, кого в Україні можуть зарахувати до олігархів.