Рубрики
МЕНЮ
Лиза Снисар
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що у 2021 році планується провести три етапи підвищення пенсій для різних категорій пенсіонерів. Про це стало відомо на засіданні уряду 10 березня.
Денис Шмигаль - фото з відкритих джерел
У Кабміні зазначили, що для того, щоб збільшити виплати пенсіонерам, потрібен "кардинально інший підхід".
Нагадаємо, що в Україні через 30 років пенсія має становити не більше 18% заробітної плати, тоді як зараз — 29%. Про це сказала міністр соціальної політики України Марина Лазебна. За словами глави Міністерства соціальної політики, в країні з такою демографічною ситуацією, тіньовим ринком праці та трудовою міграцією, як в Україні, не може існувати тільки солідарний рівень пенсії. Тому розглядають варіант підкріпити солідарну пенсійну систему в Україні накопичувальною. Впровадити обов'язковий накопичувальний рівень Мінсоцполітики пропонує для людей з важкими та шкідливими умовами праці з 2022 року, а для решти трохи пізніше — з 2023 року.
Як раніше повідомляли "Коментарі", стало відомо, який повинен бути розмір мінімальної пенсії в Україні відповідно до встановленого прожиткового мінімуму. Зараз мінімальна сума пенсії в Україні становить 1769 гривень, коли прожитковий мінімум для особи пенсійного віку становить 3370 гривень. За розрахунками міністерства, навіть якщо рахувати пенсії за застарілою методикою, то прожитковий мінімум необхідно збільшити як мінімум удвічі. Мінімальний розмір пенсії встановлюють в розмірі прожиткового мінімуму для тих, хто не здатний працювати.
Новини