Головна Новини Політика кабмін Що таке простій в умовах воєнного стану і як він оплачується: Мінекономіки надало пояснення
commentss НОВИНИ Всі новини

Що таке простій в умовах воєнного стану і як він оплачується: Мінекономіки надало пояснення

Мінекономіки пояснило, у якому випадку рахується простій і яка зарплата в такому випадку

15 березня 2022, 13:35 comments1230
Поділіться публікацією:

Міністерство економіки України відповіло на найбільш поширені запитання щодо трудових відносин під час воєнного стану. Зокрема було опубліковано детальне пояснення того, як рахується простій в умовах воєнного стану і як він оплачується. Про це повідомляють "Коментарі" з посиланням на офіційний сайт Мінекономіки України.

Що таке простій в умовах воєнного стану і як він оплачується: Мінекономіки надало пояснення

Мінекономіки України - фото з відкритих джерел

Як повідомляє Мінекономіки, простій — це зупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами.

"У разі простою працівники можуть бути переведені за їх згодою з урахуванням спеціальності і кваліфікації на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі, організації на весь час простою або на інше підприємство, в установу, організацію, але в тій самій місцевості на строк до одного місяця", — повідомляє Мінекономіки.

Також міністерство наголошує, що в разі простою, працівник повинен заздалегідь попередити власника підприємтсва або уповноважений ним орган. У випадку простою не з вини робітника необхідно оформити або акт простою, у якому вказати причину зупинки й дату, або наказ власника, у якому будуть вказані підрозділи чи працівники, на яких поширюється простій, причину й дати.

"У разі оголошення простою на підприємстві, установі, організації оплата праці здійснюється на умовах, визначених колективним договором або організаційно-розпорядчим актом роботодавця, але не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу) відповідно до статті 113 Кодексу законів про працю України", — зазначає Міністерство економіки.

Також зазначається, що керівникики підприємтсв та організацій до скасування воєнного стану в Україні мають право самостійно визначати розмір оплати часу простою працівників. 

Як повідомляли раніше "Коментарі", "Укрзалізниця" заявила про націоналізацію кількох тисяч російських вагонів.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини