Рубрики
МЕНЮ
Моесеенко Валентина
Перша фаза війни Росії фактично стартувала з атак на українську інформаційну систему на початку 2022 року. Відбулося понад дві тисячі офіційно зареєстрованих кібератак за рік війни на українську інформаційну систему і з них – сотні на застосунок "Дія". Атаки на застосунок були марними, адже його не так легко атакувати, адже "Дія" не зберігає персональні дані. Архітектура застосунку побудована ідеально для воєнного часу, розповів в інтерв’ю "Радіо свобода" віцепрем'єр та міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, пишуть "Коментарі".
Застосунок «Дія» готують до використання для перепису населення і чергових виборів
За словами міністра цифрової трансформації, перед вторгненням, власна команда хакерів атакувала нас 24/7. У 2021 році заплатили величезні гроші за кібератаки на "Дію". Урядовці збирали етичних хакерів з усього світу і платили їм мільйони гривень, щоб вони атакували "Дію", знаходили вразливі місця. Власне так вдалося попередити багато сенситивних кібератак на енергетичну сферу, на державні портали, на державні сервіси.
Що ж до можливості виборів через "Дію", то як каже Федоров, зараз взагалі немає такої цілі – займатися виборами.
Що ж до можливості демографічного перепису через "Дію", то торік ухвалили законопроєкт, але чи вдасться його реалізувати найближчим часом — невідомо.
Нагадаємо, як писали раніше "Коментарі", Міністерство цифрової трансформації, Міноборони, Мінсоцполітики та Мінветеранів розробили план з цифровізації військово-лікарської комісії. Це має допомогти побороти бюрократію в армії, запевнив віцепрем'єр-міністр, міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.
Новини