Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Україна допустить приватних інвесторів до розробки родовищ титану, урану, ванадію, літію, титану та солі. Про це повідомив прем'єр Денис Шмигаль на засіданні Кабміну. За його словами, 26 родовищ надаватимуться у користування на умовах угод про розподіл продукції. Це, зазначає глава Кабміну, створить широкі можливості інвестору у реалізації проекту, а держава отримає свою частку, яку буде використано для розвитку економіки. Як ставитеся до такого рішення? Які є можливості та ризики? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.
Кабмін. Фото: з відкритих джерел
Економіст, екс-член Ради НБУ Віталій Шапран наголошує, що торгівля концесіями на видобуток корисних копалин – це звичайна справа.
Віталій Шапран не бачить тут жодних ризиків для держави, крім екологічних, які мають бути врегульовані вже після початку видобутку.
Економіст, співзасновник "Студії здорового Сенсу" та "Рух Україна 30" Андрій Гарнат розмірковує так:
Але видобути ресурси – це половина справи, зазначає експерт. Також потрібно створити інфраструктуру для ефективного використання видобутого матеріалу, щоб на виході ми мали технологічні продукти, які мають попит як на внутрішньому, так і зовнішньому ринку.
Читайте також на порталі "Коментарі" — підсумки Рамштайн-9 : чи справдилися очікування України.
Новини