Головна Новини Політика кабмін Голова Мінфіну Марченко лобіює інтереси "Київміськбуду" - ЗМІ
commentss НОВИНИ Всі новини

Голова Мінфіну Марченко лобіює інтереси "Київміськбуду" - ЗМІ

Мінфін намагається винести на розгляд уряду проект ухвали про надання державних гарантій ХК “Київміськбуд” на суму 1,9 млрд грн. під 0,5% річних

28 жовтня 2021, 15:15
Поділіться публікацією:

Міністр фінансів Сергій Марченко та його перший заступник Денис Улютін можуть лобіювати інтереси холдингової компанії “Київміськбуд”, яка має добудувати проблемні об'єкти “Укрбуду” Максима Микитася. Крім того, що компанії передали низку найбільш привабливих об'єктів, а також нібито допомогли вирішити низку проблем із законністю будівництва, Мінфін у пріоритетному порядку хоче видати “Київміськбуду” 1,9 млрд грн держгарантій, щоб дозволити фактично профінансувати проект за рахунок коштів платників податків, пише видання. РБК-Україна.

Голова Мінфіну Марченко лобіює інтереси "Київміськбуду" - ЗМІ

Сергій Марченко - фото: Мінфін України

Журналісти зазначають, що Міністерство фінансів вже третій Кабмін поспіль намагається винести на розгляд уряду проект постанови про надання державних гарантій ХК “Київміськбуд” під добудову 18 об'єктів “Укрбуд” – проблемної компанії, яка у 2019 році припинила виконувати свої зобов'язання перед інвесторами. Держгарантії планується видати на суму 1,9 млрд. грн. під 0,5% річних.

“Наявність таких гарантій означає, що у разі нездатності “Київміськбуду” розрахуватись за своїми кредитними зобов'язаннями, їх перед кредиторами виконає держава.

Держгарантії на добудову проблемних об'єктів передбачено законом про держбюджет. Однак там йдеться про розподіл таких гарантій між усіма компаніями, які займаються проблемними забудовами. За даними місцевих адміністрацій, на сьогодні таких проблемних майданчиків налічується близько 190 по всій країні. Такі дії з боку міністра фінансів Марченка та його першого заступника Улютіна можуть бути ознакою корупційних взаємин керівництва Мінфіну та “Київміськбуду”, — йдеться у статті.

Журналісти нагадують, що “Київміськбуд” вже отримав низку “бонусів” від держави на добудову об'єктів “Укрбуду”.

“Це вирішення питань із законністю дільниць. Найяскравіший приклад — ЖК "Арт Хаус" та ЖК "Чарівне місто", які побудовані на ділянках Міноборони. Відомство знаходилося в активних судах з “Укрбудом” і проблем із землею та дозвільною документацією на ці об'єкти було більш ніж достатньо. Проте щойно за добудову взявся “Київміськбуд”, Кабмін зобов'язав Міноборони утриматися від судових процесів, а забудову на проблемній ділянці було легалізовано. Крім того, за деякими об'єктами, наприклад “Сонячною рів'єрою”, у “райдері” “Київміськбуду” було також списання боргів за пайовими внесками на 19 млн грн. перед містом”, — йдеться у статті.

"По суті ринок отримав досить сумнівний сигнал: ти можеш отримати землю і почати будівництво, збанкрутувати, а потім "соціально відповідальний забудовник" зможе обійти закон і добудувати об'єкти як ні в чому не бувало, щоб "захистити ошуканих інвесторів", — додають автори .

Друге – це викуп квартир Державною іпотечною установою за завищеними цінами. Експерти підрахували, що йдеться про ціну 28 000 грн. за квадратний метр, що суттєво вище, ніж середні цифри щодо об'єктів “Укрбуду” на етапі продажу.

“Цікаво, що з 18 об'єктів, які заявлені у проекті постанови, поданому Марченком на Кабмін, два (на Дігтярній та на Златоустівській) вже прийнято в експлуатацію, а щодо інших немає взагалі жодних розрахунків ні щодо їхньої будівельної готовності, ні щодо залишків за непроданими квартир. Тобто урядовцям пропонується “повірити на слово” Мінфіну та “Київміськбуду”, що їм потрібно для добудови саме 1,9 млрд грн.”, — сказано у статті.

Крім того, назви ряду об'єктів у проекті ухвали не відповідає проектній документації, що теоретично може дозволити надалі маніпулювати виділеними ресурсами, “перекидаючи” їх на інші об'єкти.

“Незважаючи на те, що в Україні є близько 190 проблемних будівельних проектів, а закон про держбюджет передбачає наявність держгарантій для них усіх, Мінфін на чолі з Сергієм Марченком, а також перший заступник Денис Улютін, який, за даними джерел у “Київміськбуді”, є безпосереднім “куратором” цього проекту від міністерства — можуть обстоювати інтереси лише одного забудовника. Той факт, що Марченко наполегливо продовжує виносити ухвалу на голосування після кількох відмов з боку прем'єр-міністра та інших урядовців, лише підтверджує ці припущення”, — резюмує видання.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини