Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Через бездіяльність уряду в переговорах з сусідніми країнами, які заблокували експорт вітчизняного продовольства, та Євросоюзом, майбутнє українського агросектору поставлено під загрозу. Усі рішення щодо подальших заборон і обмежень ухвалюються без участі України, а заміна національних рішень про заборону імпорту і обмежений транзит рішенням на рівні ЄС тільки погіршує ситуацію для українських фермерів. Як інформує видання "Коментарі", про це пишуть "Українські новини".
Денис Шмигаль. Фото: з відкритих джерел
Видання зазначає, до 2 травня Польща повинна відмовитися від заборони на імпорт десятків продуктів харчування з України і замінити її рішенням Єврокомісії, а саме ембарго на чотири товари – пшеницю, кукурудзу, насіння ріпаку та соняшнику. Раніше Київ висловив протест Польщі та ЄС через запровадження обмежень, що суперечать Угоді про асоціацію. До цього Брюсель та країни, що висловилися проти імпорту українського продовольства досягли "компромісу" щодо заборони імпорту низки українських агропродуктів.
На його думку, в українському уряді не зроблено жодних кроків, аби дійсно повернути ситуацію в розумне русло — "спрямувати перемовини в бік національних інтересів України, яка потерпає від російських обстрілів, і в цей складний час вимушена ще й втрачати експортні ринки у дружніх країнах".
Врешті це все може вилитися у подальші обмеження для України на імпорт в ЄС вироблених у нас товарів не лише продовольчої, але й промислової групи. "Якщо аналогічні заборони повторюються в інших державах, це може створити небезпечний прецедент, що дозволяє країнам-членам ЄС приймати інші незалежні рішення на основі їх національних потреб. Сьогодні — це зерно та сільське господарство, завтра — це може бути більш складною темою", — каже юрист Андрій Терещук в коментарі.
Як повідомляли раніше ЗМІ, на жаль, Україна у переговорах не використала низку "козирів", серед яких – пояснення, що експорт з України важливий, адже дозволяє країні виживати під час повномасштабної агресії з боку Росії, і чим більше заробляє економіка України, тим менше потребує зовнішніх вливань від партнерів.
Новини