Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Премʼєр-міністр України Денис Шмигаль повинен прозвітувати перед Ставкою Верховного Головнокомандувача про ситуацію довкола третього рівня захисту обʼєктів критичної енергетичної інфраструктури, будівництво яких заморожено через рішення блокувати фінансування. Про це пишуть "Українські новини", цитуючи заяви військового експерта, головного редактора видання Цензор Юрія Бутусова у Facebook, який в такий спосіб прокоментував резонансний матеріал РБК-Україна про провалену підготовку до захисту цих споруд.
Денис Шмигаль. Фото: з відкритих джерел
Він також додав, що привернути увагу до проблематики захисту енергетичних споруд може виключно суспільний резонанс.
Раніше видання РБК-Україна оприлюднило детальний розбір причин, з яких підготовка та будівництво третього рівня захисту обʼєктів енергоінфраструктури провалено. Видання покладає відповідальність за це на премʼєра Дениса Шмигаля.
Зазначається, що перший рівень захисту передбачає спорудження габіонів та біг-бегів. Як відомо, сьогодні Агентство відновлення захищає 90 обʼєктів у 21 області від уламків дронів та ракет. Другий рівень – це захист від дронів та "Шахедів". Йдеться про бетонні конструкції, що будуються навколо основної мережі "Укренерго" з березня 2023 року. Під захистом мають бути 22 підстанції, 63 автотрансформатори у 14 областях.
Третій рівень – захист від ракет. Мета – захистити 22 підстанції від прямого влучання найпотужнішими ракетами у 14 областях. Тут працюють з "Укренерго", яке формує завдання на проєктування та будівництво.
Під час проєктування використовуються вихідні дані від Генштабу, також – настанова для інженерних військ та міжнародні нормативні документи, отримані від спеціалізованих фахівців під час проходження навчання в Британії за нормативами та стандартами Британії та США.
Автори матеріалу зазначають, що представники компаній-підрядників вважають, що відповідальність за зупинку будівництва третього рівня захисту енергетичних обʼєктів несе особисто очільник Кабміну Денис Шмигаль, й стверджують, що він повністю зупинив всі платежі і дав доручення Бюро економічної безпеки та Державній аудиторській службі перевірити ціни та будівництво захисту енергетичних обʼєктів саме після критики дій уряду у квітні цього року. Саме тоді бізнес вперше публічно заговорив про велику заборгованість перед підрядниками за роботи з відновлення критичної інфраструктури.
Новини