Головна Новини Політика Скандали.Політика Внутрішні війни в Офісі Зеленського: хто проти кого воює
commentss НОВИНИ Всі новини

Внутрішні війни в Офісі Зеленського: хто проти кого воює

Експерти розповіли, до чого ведуть протистояння на Банковій

1 лютого 2021, 11:59 comments1111
Поділіться публікацією:

Telegram-канали повідомляють про внутрішні війни в Офісі президента. Чи справді вони є? Хто проти кого може воювати? Чим це може закінчитися? "Коментарі" дізналися відповіді.

Внутрішні війни в Офісі Зеленського: хто проти кого воює

Війни на Банковій. Колаж: Д. Романюк/Comments.ua

"Мова про групи впливу, які формуються навколо Сергія Шефіра, Андрія Єрмака, Кирила Тимошенка"

За словами експерта ГО "Бюро аналізу політики" Віктора Бобиренка, війни в Офісі президента — постійна ситуація.

"За аналогією, як воюють вежі Кремля. Так і у нас — тільки воюють поверхи й кабінети будівлі на Банковій. Війна йде, перш за все, за вплив на Зеленського. Ми розуміємо, що нинішній президент не є людиною, що має такі необхідні компетенції для керівника, як уміння підбирати і розставляти кадри. До того ж у нього немає стратегічного мислення. Є певні комунікативні навички. А тому йде боротьба за його вуха. Хто нашепче", — пояснює аналітик.

Віктор Бобиренко вважає, що воювати можуть всі проти всіх.

"Ми не говоримо про Мендель або Подоляка, які займаються створенням позитивного іміджу президента. Мова про групи впливу, які формуються навколо Сергія Шефіра, Андрія Єрмака, Кирила Тимошенка, — пояснює експерт. — Відомо, що Шефір не раз зустрічався з Ахметовим... Багато хто в ОП бореться за ресурси, отримуючи винагороду від цих ресурсів. Пробивається, наприклад, певний рядок в бюджеті. На те ж Велике будівництво. І потім той, хто його пробив, дивиться, щоб "правильно" провели тендер, щоб виграли певні люди. Після чого отримує, припустимо, 15-20% "відкату" від загальної суми. Кажуть, що Тимошенко на цьому добре має... Інші, можливо, теж хочуть долучитись".

Ще один привід для внутрішніх воєн — кадрові призначення.

"Хтось свого часу пролобіював для Ахметова в прем'єри Шмигаля. Хтось — ключових міністрів для тих, кому вони важливі. Ми розуміємо, що олігархам не важливі міністерство культури або освіти. А ось за Мінекономіки, Міненергетики — завжди боротьба... Люди рангом менше лобіюють витрати в програмі соціально-економічного розвитку. Це — 7 млрд грн, які можуть роз'їхатися по округах. І депутати бігають в ОП, вимагають за свої голоси якісь "печеньки". А на округах вже отримують частку", — пояснює Віктор Бобиренко.

Бувають, за його словами, і тимчасові союзи. Такі собі "гойдалки", угоди про ненапад.

"Наприклад, хтось в ОП комусь говорить — це ваша тема, я її не чіпаю, а це — моя, ви не лізете в неї... Але може з'явитися третя тема, на яку захочуть "сісти" обидва. І — понеслась! При цьому відкрито лаятися ніби як не можна. Це б'є по іміджу ОП, по іміджу Зеленського. Тому для обмов і підстав нерідко використовують анонімні Telegram-канали. По суті ж, на всіх рівнях йде битва за ресурс, грабіж країни", — підкреслює аналітик.

"Конфлікти за ресурси та спроби звалити провину один на одного будуть лише наростати"

Політексперт, кандидат політичних наук Олександр Палій зазначає: "У великих організаціях, причетних до великої влади та грошей, завжди існують суперечності та конфлікти. Тим паче існують вони в організаціях, об'єднаних не ідеологічно, а на суто кар'єристській або меркантильній основі. Ми вже бачили, які гострі конфлікти були між Богданом і Єрмаком, Єрмаком і його заступником, всередині СБУ, всередині фракції "Слуги народу". І все це відбувалося в момент, так би мовити, сходження".

Зараз, за словами експерта, тенденції дещо інші. Тому, ймовірно, конфлікти за ресурси та спроби звалити провину один на одного будуть лише наростати.

"Конфлікти йдуть не тільки всередині ОП, а й навколо... Ми бачимо однозначну мобілізацію всіх людей Коломойського проти співпраці України з Заходом. Очевидно, в цьому з ними солідарні проросійські діячі. Атака буде йти саме на співпрацю України з Заходом в цілому і США зокрема, — прогнозує Олександр Палій. — Ми бачимо спроби Медведчука хаотизувати до крайнього ступеня економіку, підірвати оборонну політику. Тобто, наростає боротьба між інтересами Зеленського як президента України — і прихильниками Росії та олігархату".

І все це, підкреслює політексперт, так чи інакше зачіпає Офіс президента і його внутрішні течії...

Нагадаємо, Зеленський заявив, що членство України в НАТО вплине на війну на Донбасі.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Обговорення

Поділіться своєю думкою!


Новини