Рубрики
МЕНЮ
Станислав Молчанов
Фермерське господарство "Натон", засновником якого є народний депутат України Максим Гузенко (фракція "Слуга народу"), обробляє 1400 гектарів землі на території Дяківської сільської ради (Буринський район, Сумська область), нічого не сплачуючи до бюджету громади.
У "Слуги народу" Гузенка конфлікт з ОТГ на Сумщині і її головою Ладухою. Колаж "Коментарів"
Як з’ясували журналісти телевізійного проекту "Стоп Реванш" (5 канал), 2009-го голова Буринської райдержадміністрації передав 1393 гектарів дяківської орної землі в постійне користування Конотопській в’язниці — Державному підприємству "Конотопський виправний центр" №130. Після перемоги Зеленського на виборах Президента, тюремні угіддя опинились у користуванні вже згаданої фірми "Натон" депутата від "Слуги народу" Максима Гузенка.
У середньому вартість оренди земельної ділянки на території Дяківської
сільської ради — 5000 гривень на рік за гектар, відтак за цю землю село мало б
отримувати до 7 мільйонів гривень на рік. Натомість "Конотопський виправний
центр" №130 сплачує усього 80 тисяч гривень на рік податку на землю, тобто 5
гривень за гектар на місяць. "Натон" селу не платить нічого. При цьому, як
підрахували журналісти, компанія депутата Гузенка з цієї землі має на рік біля
56 мільйонів гривень.
Дяківка — одне з найбідніших сіл Буринського району. Через дефіцит коштів у 2020 році у селі навіть довелось закрити школу. 7 мільйонів гривень, які сільська громада мала б отримувати від оренди цих 1400 гектарів землі, вирішили б усі проблеми громади, розповідають місцеві.
Із грудня 2020-го Дяківська сільська громада приєдналась до Буринської об’єднаної територіальної громади. Голова ОТГ Віктор Ладуха пообіцяв вирішити проблему з землею в Дяківці. Гроші від оренди мають працювати на громаду села, а не збагачувати депутатів, розповідає Ладуха. Втім жителі громади переконані, що легко цю "безкоштовну землю" Максим Гузенко не віддасть. Вибори до Буринської ОТГ були чи не найскандальнішими в Україні. ЗЕ-депутат робив усе можливе, аби не дати перемогти Віктору Ладусі — через суди організовував перерахунок голосів, намагався скасувати волевиявлення громадян. Відтак офіційні результати виборів були оголошені лише наприкінці листопада, а перша сесія Буринської міськради відбулась аж 24 грудня 2020 року. Усе, через побоювання Гузенка, що керівник Буринської ОТГ буде наводити лад з землею в Дяківці, розповідають на Сумщині.
Новини