Росія подасть в суд на Україну за "водну блокаду" Криму: чи будуть наслідки

Російські окупаційні власті в Криму планують глобальну атаку на Україну

Представники російських окупантів, котрі нині очолюють місцеву владу в анексованому Криму, планують звернутися до суду через "водної блокади" півострова. Відповідачем, природно, збираються вказати Україну. Про таку заяву невизнаного світовим співтовариством спікера Держради Криму Володимира Константинова повідомляють в ТАСС.

Як заявив представник окупаційної влади, для початку позовні документи будуть подані до російських судів. Після цього вимагати від України компенсацій планують продовжити в міжнародних інстанціях. Константинов впевнений, що в якийсь "відповідний момент" Криму обов'язково заплатять за всі всі зайві витрати на водопостачання.

При цьому представник Держради анексованого півострова запевняє, що позови щодо обмеженого водопостачання — лише початок "великої претензійної роботи". Слідом за цим нібито планується вимагати від української влади відшкодування також за транспортну, енергетичну та інші "блокади".

В якості аргументів, наданих в суді, Константинов збирається використовувати фотографії Північно-Кримського каналу, який нині перебуває в катастрофічному стані. Також планується встановити особи людей, які нібито були причетні до "водної блокади" Криму.

"Зокрема, наші колишні псевдокримчани, які доклали багато зусиль, щоб ця вода була перекрита", — заявив під час виступу Володимир Константинов.

Втім, фахівці впевнені, що подібні заяви з боку російських окупантів — не що інше, як маніпуляція фактами і спроба залякати. Доктор юридичних наук, екс-постпред президента України в АР Крим Борис Бабін і зовсім вважає заявлений "позов" виключно пропагандистським жестом окупантів.

"Ніяких практичних наслідків для України він не спричинить. І самі автори цього шоу говорять лише про його "моральний" характер", — підкреслює Борис Бабин.

Експерт нагадує, що раніше йшлося про якусь "кримінальну справу" стосовно "водного геноциду". Але, судячи з усього, із нею не дуже склалося.

"Ну, а проведення подібних процесів у "кримських судах" із їх "легітимністю" додає в ситуацію елемент абсурдності", — резюмував Бабин.

Нагадаємо, раніше "Коментарі" повідомляли, що відомо про головну умову догляду російської влади з анексованого Криму.

Також на порталі можна дізнатися, чи дочекаються жителі АРК поставок прісної води в 2021 році і наскільки висока ймовірність справжньою гуманітарної катастрофи на півострові.