Залишаться без 45 тис. грн: новий перелік нардепів-прогульників

Названо політсили, де найбільше депутатів-прогульників

У лютому 2021 року на засіданні Верховної Ради України найчастіше не з’являлися народні депутати від "Опозиційної платформи – За життя". Про це свідчать дані Комітету виборців України.

Так, депутати ОПЗЖ в середньому взяли участь у 47% голосувань парламенту за місяць. Другими в антирейтингу – нардепи групи "За майбутнє", у яких 60% голосувань. Потім йдуть такі політсили, як "Батьківщина" - 70%, "Голос" - 76%, "Довіра" - 78%. Найактивніше голосували в лютому депутати від "Слуги Народу" (показник становить 88%) і від "Європейської солідарності" (відповідно - 81%).

Серед нардепів-прогульників такі імена:

- Сергій Льовочкін, Микола Скорик, Ігор Абрамович, Ігор Кісільов – відвідали лише три засідання;

- Ренат Кузьмін, Юлія Льовочкіна, Кіра Рудик, Григорій Суркіс – два засідання;

- Андрій Деркач, Анжеліка Лабунська, Сергій Ларін, Юрій Солод, Галина Третьякова – одне засідання;

- Олесь Довгий, Степан Івахів, Тарас Козак, Ігор Колихаєв, Наталія Піпа, Вадим Столар, Олександр Скічко – жодного засідання.

Як повідомила у себе в Telegram нардеп від "Слуги народу" Юлія Гришина, у фракції ОПЗЖ в лютому можуть позбавити більшу частину фракції депутатських виплат. Це близько 45 тис. грн, за даними нардепа. Як пояснила Гришина, виплат позбавляють депутатів, які за місяць взяли участь в менш ніж 70% голосувань або пропустили більш ніж половину засідань свого комітету. Норма діє з 2019 року.

За даними нардепа, антирейтинг тих, хто може залишитися без депутатських, виглядає так:

- ОПЗЖ - 55% (24 депутати),

- За Майбутнє - 48% (11 депутатів),

- Батьківщина -21% (5 депутатів),

- Довіра - 20% (4 депутати),

- Голос - 10% (2 депутати),

- ЄС - 7% (2 депутати),

- Слуга Народу - 3% (7 депутатів),

Нагадаємо, НАЗК встановило ознаки порушення в фінансових звітах 11 партій. Особливий резонанс викликало рішення зупинити державне фінансування партії "Слуга народу", на що в цій політсилі вже відреагували.