Опитування: "Голос" пролітає повз Ради, у лідерах – "Слуга народу" і ОПЗЖ

Опитування показало, які партії потрапили б у Раду, якби вибори відбулися б зараз

Якщо б вибори у Верховну Раду відбулися в найближчі вихідні, то у парламент пройшло б чотири партії. Про це йдеться в опитуванні громадської думки компанії RTS ("Роботизовані телесистеми"), яке проводилося 22-25 червня.

Так, найбільшу кількість голосів було б віддано за партію "Слуга народу" (Д. Арахамія, А. Корнієнко, Р. Стефанчук) - 29,7%, "Опозиційну платформу - За життя" (Ю. Бойко, В. Рабінович, В. Медведчук) - 19,2%, "Європейську солідарність" (П. Порошенко, А. Парубій, В. Геращенко) - 14,7% і "Батьківщину" (Ю. Тимошенко, С. Тарута) - 9,3%.

Інші партії набирають недостатньо для проходження в парламент: "Партія Шарія" - 4,5%, "Радикальна партія Олега Ляшка" - 3,5%, "Сила і честь" - 3,2%, "Голос" - 2,9%, "Громадянська позиція" - 2,7%, "Українська стратегія Гройсмана" - 1,9%, "Самопоміч" - 1,7%, "Свобода" - 1,5%, "Опозиційний блок" - 0,9%, "Національний корпус" - 0,6%.

Повідомляється, більшість учасників опитування заявили про низький рівень довіри до Верховної Ради: 45% - зовсім не довіряють 23,3% - швидше не довіряють, повністю довіряють - 5,25%, швидше довіряють - 16,6%. Не змогли відповісти 10%.

Крім того, розпуск Верховної Ради повністю підтримують 32,3%, а радше підтримують 12,3% опитаних, не підтримують 24,3%, швидше не підтримують 12,8%.

Зазначимо, що директор RTS Антон Соколов заявив, що компанія планує активно працювати на місцевих виборах і вже має ряд замовлень від міжнародних організацій, посольств та органів місцевого самоврядування.

"Технологія, яку використовує компанія, дозволяє проводити дослідження в окремих областях і регіонах України і працювати з великим масивом даних за допомогою отримання інформації за допомогою випадкової генерації мобільних телефонних номерів", - йдеться в повідомленні.

Додамо, що в опитуванні взяли участь 3000 жителів України віком від 18 років у всіх областях, крім тимчасово неконтрольованих районів Донецької та Луганської областей, а також АР Крим. Для отримання відповідей респондентів була використана технологія CATI. Відзначається, що статистична похибка дослідження дорівнює /- 2,5%.

Нагадаємо, у "Слуги народу" розповіли, з-за чого можуть не відбутися місцеві вибори.