З Аргентини до США: чи може допомогти візит Зеленського із розблокуванням допомоги Україні

Майже рік тому перед Новим роком Зеленський здійснив інший візит до США, і тоді він сприяв збільшенню підтримки

Президент України Володимир Зеленський після візиту до Аргентини, де був присутній на інавгурації нового керівника цієї країни, а також провів низку переговорів, прямує до США. Там заплановано його зустріч із президентом Джо Байденом, і навіть представниками Конгресу. Які очікування від цього візиту? Чи є шанс розблокувати багатомільярдну допомогу Україні? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.

У Білому Домі вважають, що особиста присутність Зеленського може допомогти прийняти новий пакет допомоги Україні

Володимир Дубовик, директор Центру міжнародних досліджень, доцент кафедри міжнародних відносин Одеського національного університету імені Мечникова, який викладає у тому числі в США, розмірковує так:

"Тепер стала краще зрозуміла вся географія поїздки президента Зеленського з огляду на те, що з Південної Америки він вирушить до США. Щодо візиту до Аргентини, то його слід розглядати, на мою думку, як спробу посилити комунікацію України в цьому регіоні, краще пояснити нашу позицію та зрозуміти позиції наших партнерів у регіоні".

Контакт із новим аргентинським лідером точно не завадить, вважає експерт. За його словами, фокус у регіоні часто є на Бразилії, але є й інші важливі гравці. З огляду на нібито проукраїнську позицію Мілея її було б непогано закріпити, зазначає Володимир Дубовик.

"У Вашингтоні президент проведе зустрічі наживо, що мабуть все ж таки краще, ніж відео звернення. Очевидно, що у Білому Домі вважають, що особиста присутність Зеленського може допомогти прийняти новий пакет допомоги Україні. Майже рік тому перед Новим роком Зеленський здійснив інший візит до США, і тоді він сприяв збільшенню підтримки. Подивимося, що буде цього разу. Але пробувати треба", – констатує експерт.

Питання кордону важливе для республіканців

Політтехнолог, співзасновник Агентства моделювання ситуацій Олексій Голобуцький не вірить, що республіканці проголосують за законопроект про підтримку України лише тому, що перед ними виступить Зеленський.

"Ну що він може їм сказати? Який аргумент може навести – більше за тих, що вже наводили Байден та члени його Адміністрації? Зрозуміло, що є чимало виборців українського походження. Але й це не аргумент", – зазначає експерт.

Питання кордону, наголошує він, важливе для республіканців. І, якщо Байден реально хоче допомогти Україні – він піде на поступки своїм опонентам щодо зміцнення кордону з Мексикою та посилення міграційного законодавства, вважає Олексій Голобуцький.

"Якщо тут республіканці та демократи зуміли знайти компроміс, то й підтримку України (а по ходу й Ізраїлю, і Тайваню) буде виділено. Це був би ідеальний для нас варіант, – наголошує експерт. – Втім, враховуючи, яка у нас ситуація з дипломатією (м'яко кажучи, не райдужна), все може бути".

Читайте також на порталі "Коментарі" - чому поступаємося на інформаційному фронті: як змінити ситуацію.