Зеленський запитав кандидатів у канцлери про членство України в ЄС: чи піде на користь зміна влади в Німеччині

Як оцінювати подібні дії українського керівництва і шанси, що зміна влади в Німеччині піде на користь нашій країні

Президент України Володимир Зеленський звернувся до кандидатів у канцлери Німеччини (вибори там відбудуться восени, а нинішній канцлер Ангела Меркель вже заявила, що не буде знову балотуватися) із закликом дати чіткі перспективи щодо будівництва "Північного потоку-2", а також членства України в Євросоюзі і Північноатлантичному Альянсі. У відповідь почув, що про подібні інтеграції нашої країни поки говорити передчасно.

Як оцінювати подібні дії українського керівництва і шанси, що зміна влади в Німеччині піде на користь нашій країні? Експерти відповіли на ці питання для порталу "Коментарі".

"Позиція Німеччини не зміниться, оскільки вона має високу залежність від Росії"

Координатор напряму міжнародної політики Центру політичних досліджень "Доктрина" Денис Москалик підкреслює, що звернення керівництва України до західних політиків покликані актуалізувати важливі для нашої країни теми в медіа.

"Таким чином Київ сподівається заручитися додатковою підтримкою від західних країн. Очікуваний ефект мінімальний, але і шкоди особливої не буде. Це занадто слабкий інфопривід", - пояснює експерт.

Позиція Німеччини не зміниться, оскільки вона має високу залежність від Росії економічно, впевнений Денис Москалик.

"Бізнес зацікавлений у зв'язках із Росією, а значить буде лобіювати свої інтереси при будь-якій владі в Німеччині", - резюмує експерт.

"Угорщина грозиться блокувати співпрацю України і НАТО з огляду на мовні суперечки"

Політолог-міжнародник Георгій Кухалейшвілі впевнений, що зміна влади в Німеччині нічого нам не принесе в плані перспектив інтеграції в ЄС і НАТО.

"По-перше, рішення по розширенню будуть прийматися на основі згоди всіх країн-членів. Скептично до ідеї розширення ЄС ставиться Франція. Угорщина грозиться блокувати співпрацю України і НАТО з огляду на мовні суперечки, - нагадує експерт. - По-друге, ситуація в Україні не сприяє членству в ЄС і НАТО в осяжному майбутньому. Проблеми з територіальною цілісністю і наявність збройних конфліктів на своїй території суперечать критеріям членства в НАТО".

По-третє, продовжує Георгій Кухалейшвілі, вступ України в НАТО - це подразник для Росії.

"В умовах протистояння США і Китаю адміністрація Байдена не піде на такий крок. США потрібен нейтралітет Росії в їхній конкуренції із Піднебесної", - акцентує політолог-міжнародник.

Нагадаємо, що канцлер Німеччини Ангела Меркель 12 червня на полях саміту Великої сімки (G7), який відбувся на англійському курорті Карбіс-Бей у графстві Корнуолл, провела першу очну зустріч із президентом США Джо Байденом. Серед інших тем, підіймали і "болюче" питання щодо "Північного потоку-2", зазначивши, що Україна і надалі повинна брати участь в транзиті російського газу у Європу.