Яким буде світ після війни за версією Столтенберга

Повномасштабне вторгнення Росії до України змусило світ змінити погляд і інакше розставити пріоритети — не допустити економічної залежності, а також розвивати оборонний і військовий потенціал

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг вважає, що президент РФ Володимир Путін не змінив планів і цілей щодо України, тому Росію не можна недооцінювати, пишуть "Коментарі".

Віроломне вторгнення Росії до України змусило весь світ змінити погляд і інакше розставити пріоритети — не допустити економічної залежності, а також розвивати оборонний і військовий потенціал. Для світу у цій війні надважлива перемога України.

“Українські сили завдали російським військам великих втрат, але водночас ми бачимо, що Росія мобілізувала багато нових солдатів — близько 200 тисяч. Вони старанно працюють, щоб отримати більше боєприпасів. І перш за все, у нас немає ознак того, що президент Путін змінив свої плани і цілі в Україні. Тож недооцінювати Росію небезпечно”, — заявив Столтенберг.

Через суттєвий економічний вплив на Європу та її залежність від російських енергоресурсів Кремль вважав, що його воєнні злочини залишаться непокараними. Але Захід зміг злізти з газової голки РФ і протистояти шантажу.

Вторить йому і експерт з міжнародної політики Петро Олещук, немає жодної можливості вибудувати якісь прагматичні, суто економічні чи взаємовигідні стосунки з країною-терористкою. Путінська Росія — це імперія зла, яка просто хоче воювати, вдиратися, влаштовувати бійню, геноцид, і їй байдуже, де це робити — у Грузії, Україні, будь-яких інших державах світу. Тепер Захід засвоїв помилки та постарається не допустити економічної вразливості з іншими авторитарними країнами.

“Ми маємо запобігти експорту технологій до них, які вони потім використовують, щоб загрожувати нам, і нам треба посилити контроль над нашою інфраструктурою — від портів і аеропортів до мереж 5G”, — зазначив генсек НАТО.

Важливо не допустити перемоги Росії ще й тому, що це потягне за собою крах світового порядку, крах системи міжнародного права і глобальний світовий конфлікт. Щоб не допустити цього, десятки країн зобов’язалися підтримувати Україну всіма можливими способами, зокрема, озброєнням.

Як писали "Коментарі", Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив, що час табу щодо зброї минув, хороших новин буде ще більше. Оголошення Франції, Німеччини та США про передачу Україні нового озброєння, зокрема, бронетехніки західного зразка, показує, що час табу щодо зброї з боку союзників у минулому. Звідси цьогорічний вже каскад хороших новин щодо постачання зброї, а далі їх буде ще більше. А відтак дедалі сильнішим ставатиме скрегіт зубів у Кремлі та плач на росТБ.