Візит президентки Грузії до України: як оцінюють експерти
Саломе Зурабішвілі зустрілася із Володимиром Зеленським 23 червня 2021 року
Партнерство України із Грузією має доволі міцне й історичне
коріння. Тому і не дивно, що наші країни продовжують розвиток дипломатичних
відносин і сьогодні. "Коментарі" звернулися до експертів за аналізом візиту президентки
Грузії Саломе Зурабішвілі, яка зустрілася із главою української держави
Володимиром Зеленським у середу, 23 червня.
"Україна і Грузія мають триматися разом, бо є "проти кого дружити"
На думку політолога Віктора Бобиренка, Україна та Грузія як історично, так і вимушено-політично є союзниками. Співпрацю держав експерт називає випадком "дружби проти когось", адже ми маємо спільного ворога — Російську Федерацію.
За словами політолога, важко прорахувати, як саме оцінюють візит Саломе Зурабішвілі до України в Офісі президента, але для нашої держави він є дуже принциповим. Найбільше, гадає Віктор Бобиренко, вагу цього візиту можуть оцінити в Міністерстві закордонних справ: адже там багато кар’єрних дипломатів, які вміють прораховувати ситуацію наперед.
Також Віктор Бобиренко говорить, що Україні та Грузії варто думати про подальше військове співробітництво, можливо, проведення спільних навчань у Чорному морі. На думку експерта, акваторія цього моря має бути збережена як українцями, так і грузинами від посягань Росії зробити її "своїм внутрішнім озером".
Україна продемонструвала диппровал
Доволі стисло на візит президентки Грузії до України відреагував український дипломат, юрист-міжнародник Вадим Трюхан. Експерт переконаний, що нинішні заяви від глав двох держав мають не дуже добрий вплив на проведення анонсованої "Кримської платформи".
Нагадаємо, раніше "Коментарі" повідомляли, яку важливу заяву під час спільного брифінгу із грузинською президенткою зробив Володимир Зеленський.
Також на порталі ми розповідали, яку пропозицію стосовно безпеки озвучив для НАТО Володимир Путін.