Відкрите небо з ЄС: що передбачає документ та які його переваги
Українські авіакомпанії отримують доступ до європейського ринку перевезень повітряними судами і зможуть конкурувати з іншими авіакомпаніями
У вівторок, 12 жовтня, представники України та ЄС в Києві підписали угоду про спільний авіаційний простір між нашою державою та Європейським союзом ( "відкрите небо").
Опитані виданням "Коментарі" експерти оцінили дану угоду.
Українські авіакомпанії зможуть претендувати на здійснення складних перевезень в рамках Євросоюзу
Глава Українського аналітичного центру, економіст Олександр Охріменко впевнений, що угода про "відкрите небо" - успіх.
За словами Олександра Охріменка, розмови про необхідність такого роду угоди точилися давно. Але слід утрясти масу технічних нюансів. Ну і європейська бюрократія сильно затягувала процес.
Від цього нововведення кінцевий споживач буде у виграші
Виконавчий директор Української Асоціації турагенцій Павло Григораш зазначає, що з точки зору ринку, будь-яке зниження бюрократії - це добре.
Він підкреслює, що в першу чергу "відкрите небо" між Україною і ЄС вплине на європейські напрямки, адже пляжні Туреччина і Єгипет обслуговуються чартерними рейсами і ведуть своє, окреме, життя.
Даний документ, зокрема, захищає пасажирів від довільного скасування рейсів, затримок
Експерт Української фабрики думки Юрій Гаврилечко також вважає підписану угоду - досягненням. І акцентує, що вона передбачає адаптацію українського законодавства в авіаційному секторі з європейським.
Він підкреслює, що після того, як зміни в законодавство буде внесено, відповідно до вищевказаного регламенту, в українців з'явиться шанс, в разі скасування або затримки рейсу, отримати якісь додаткові кошти. Питання лише в тому, як все це буде реалізовано в наших реаліях.