У нас немає спільної стратегії із Заходом: до чого Клімкін згадав казку про пастушка

Клімкін пояснив, як має діяти Україна на фоні загрози вторгнення Росії

В ефірі передачі "Свобода слова" колишній міністр закордонних справ Павло Клімкін висловився щодо того, хто ж "переміг" під час переговорів між Байденом і Путіним. На його думку, зустріч в Женеві - це була перемога Байдена, а ця зустріч - це так би мовити, нічия.

Для пониження рівня напруги Байден "кинув" Путіну дві "кістки". По-перше, з закону Штатів про бюджет забрали санкції щодо "Північного потоку-2" і суверенного зовнішнього боргу Росії. По-друге, почалися розмови про безпеку в Європі й тут Росія може маніпулювати нарощенням військ.

"Щоб Путін не захопив Захід на гачок, нам треба мати спільну стратегію. Але у нас немає спільної стратегії із Заходом. Байден дзвонить європейським лідерам до і після перемовин. А де ми в цій історії? Якщо ми кажемо про загрозу чотири місяці й ані трохи не збільшуємо бюджет на оборону, то хто нам буде вірити? Ми самі будемо собі вірити? Якщо ми говоримо про загрозу, а потім ми їдемо до Байдена і кажемо: "Дайте зброї". Байден каже: "Окей, а ви змінили щось у військовому бюджеті?". Пам'ятаєте казочку про пастушка? Коли ми кажемо: загроза, вовки, загроза, а на п'ятий раз до нас ніхто не приходить. Це дуже серйозна історія довіри і поваги до нас. Ми терміново маємо цю історію назад відіграти", - говорить екс-міністр.

Також Клімкін додав, що від дій України в Європі буде залежати дуже багато, держава має бути на рівні з іншими країнами, щоб не приймали рішення "через нашу голову". Тому це головний виклик зовнішньої політики.

Петро Порошенко теж додав, що ситуація схожа на те, як в 2015 році, коли Росія висунула ультиматум ЄС щодо наслідків угоди про асоціацію з Євросоюзом. Тоді після звернення президента до керівництва ЄС включили українську делегацію в обговорення й українські політики відстояли свої позиції. Отже, наразі безпекові консультації між Росією та США теж неможливо проводити без участі українських делегацій.

"Зараз треба робити те саме. З цим президент має їхати до Брюселю. З цим наша команда буде працювати з Вашингтоном. Це буде одним з питань, які ми будемо обговорювати з американськими партнерами. Кожен день Україна має займати активну позицію, інакше ми втратимо союзників", - пояснив політик.

Як повідомляв портал "Коментарі", запровадження воєнного стану не пройде безболісно, до нього треба було готуватися з того моменту, коли з'явилися дані про загрозу.