У Кабміні висловили невдоволення з приводу законопроекту про основного союзника США

Звернення України до США, щодо основного союзника поза НАТО може негативно вплинути на міжнародний імідж, - Стефанішина

Законопроект про Україну як основного союзника США може зіпсувати імідж України. Про це заявила Віцепрем'єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина на сторінці у Facebook. За словами Ольги Стефанішиної, рішення про співробітництво двох держав не проговорювалося на рівні президентів. Віцепрем'єрка з питань євроінтеграції переконана, що воно не наближає Україну до конституційно закріпленого курсу на євроатлантичну інтеграцію та членство в НАТО. За її словами, наша країна має набагато більше можливостей, ніж міг би дати цей статус. Зокрема діє оборонна угода з США та статус партнера НАТО з розширеними можливостями разом з іншими членами Альянсу. У Конституції України вже закріплений стратегічний статус на членство в НАТО, досягти якого можна послідовними кроками, вибудовуючи довіру та співпрацю із союзниками. На думку Ольги Стефанишиної, ніяких гарантій статус України "основного союзника поза НАТО" не дає, хоча і юридично не заважає увійти в Альянс.

"Разом з тим проект постанови, винесений на голосування у рамках позачергової сесії, не має НІЧОГО спільного з цією дискусією, натомість його ініціювання спрямоване на дискредитацію України, інституту Президента України та нівелювання зусиль вже докладних до мобілізації єдності в НАТО щодо членства України", - написала Ольга Стефанішина.

Вона закликала народних обранців об'єднати зусилля навколо підготовки до історичного засідання Парламентської асамблеї НАТО, яке пройде в Україні у 2022 році.

Сьогодні Верховна Рада може ухвалити звернення до США щодо статусу основного союзника поза НАТО, повідомив на брифінгу журналістам голова фракції "Слуга Народу" у Верховній Раді Давид Арахамія. Цей статус надає можливість використання військових резервних запасів США в Україні, отримувати надлишкові оборонні матеріали, можливість укладати меморандуми з Міністерством оборони Сполучених Штатів.

Раніше Ольга Стефанішина розповіла, що потрібно зробити України аби стати членом НАТО. Вона запропонувала п'ять законопроектів, які можуть це наблизитию