Головна Новини Політика зовнішня політика Трамп визначився, чого хоче від України за американську допомогу: шукає спосіб це отримати
commentss НОВИНИ Всі новини

Трамп визначився, чого хоче від України за американську допомогу: шукає спосіб це отримати

Здається, несподівано спрацював один із пунктів плану перемоги Зеленського

3 лютого 2025, 20:43 comments2522
Поділіться публікацією:

Президент СЩА Дональд Трамп хоче обміняти американську допомогу на українські корисні копалини. Йдеться про рідкісноземельні метали. Про це 3 лютого пише портал "Коментарі" з посиланням на AFP.

Трамп визначився, чого хоче від України за американську допомогу: шукає спосіб це отримати

Трамп хоче отримати українські рідкісноземельні метали в обмін на допомогу США. Фото: "Коментарі"

"Трамп каже, що хоче обміняти українські рідкісноземельні метали на допомогу США", — сказано в повідомленні.

Подробиць можливої угоди поки що немає.

"Коментарі" нагадують, що восени 2024 року Володимир Зеленський представив США та союзникам свій "план перемоги", який включає кілька ключових елементів, спрямованих на завершення війни з Росією та зміцнення міжнародної підтримки України. На той момент план презентували адміністрації Джо Байдена. Проте окремі пункти плану Зеленського було виписано з розрахунком "на розуміння в Республіканській партії США" та майбутню адміністрацію Трампа у разі його перемоги, зазначали джерела РБК-Україна з вищого військово-політичного керівництва України.

Зокрема, вони стосувалися розробки родовищ літію – надважливого металу в епоху розвитку електроніки та популярності електромобілів. Також в Україні є графіт, уран та титан.

Зеленський говорив, що такі ресурси є стратегічно цінними і вони можуть посилити або Україну і демократичний світ, або Росію та її союзників. У рамках плану перемоги в одному з пунктів Україна пропонувала США та іншим західним союзникам укласти угоду щодо захисту цих критичних ресурсів, спільного інвестування та використання економічного потенціалу.

Зазначалося, що в українському керівництві хочуть отримати не лише військово-політичні, а й економічні гарантії безпеки, які багато в чому можуть бути більш ефективними, ніж політичні зобов'язання. Простіше кажучи, якщо у Заходу з'явиться в Україні серйозний бізнес, і цей бізнес опиниться під загрозою у світлі нової російської агресії, сам же бізнес і штовхатиме владу своїх країн, щоб вони забезпечили захист цих активів.

"Але мінус цих ідей у ​​тому, що вони не передбачають повернення кордонів-1991. Республіканці дивляться на все прагматично. Умовно кажучи, ось у вас є літій на Житомирщині, це зрозуміло, його треба захищати. А що у вас на Донбасі? Вугілля ? Вугілля нам не потрібне, у самих є", — казав один зі співрозмовників видання.

Як писав портал "Коментарі", численні прогнози термінів закінчення війни у 2025 році , які заполонили західні ЗМІ, далекі від реальності. Українські медіа бездумно копіюють та публікують їх, але правди там немає, наголосив керівник Центру протидії дезінформації РНБО Андрія Коваленка. Він прогнозує, що публікацій на тему війни та переговорів буде ще багато, бо всі на ній хайпуватимуть. Але ставитися до таких матеріалів слід критично, попередив Коваленко. Поки що інформація, яка є у ЗМІ, "не відповідає дійсності взагалі", уточнив він.

"Коментарі" повідомляли і про російське вкидання, яке опублікувало видання "Страна", що знаходиться під санкціями в Україні. У публікації було викладено "план" дій щодо "встановлення миру" в Україні, який нібито скоро почне виконуватися. А також вигідні для РФ "умови" припинення вогню, які нібито стануть умовою угоди. Вкидання свідчило, що на встановлення миру відводиться 100 днів, і до 9 травня перемир'я буде досягнуто, а потім в Україні мають відбутися вибори. Глава Офісу президента Андрій Єрмак попередив, що ця інформація не має нічого спільного із реальністю.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини