Трамп вирушив за російським воєнним кораблем: подивіться, як його послали у Європарламенті (ВІДЕО)
Данський депутат не пробачив президенту США домагань Гренландії
Ультраправий депутат Європарламенту від Данії Андерс Вістен різко відреагував на висловлювання президента США Дональда Трампа про Гренландію. Данець відкритим текстом надіслав Трампа, пояснивши, що відповідає йому словами, які той розуміє. За це Вістен отримав догану від спікера Європарламенту, передає 22 січня портал "Коментарі".
"Шановний президент Трамп, слухайте дуже уважно: Гренландія була датською протягом 800 років, що вдвічі перевищує час існування США. Вона є невід'ємною частиною нашої країни і не продається. Дозвольте мені висловити це словами, які ви розумієте: містер Трамп, йдіть на х... (f...ck you)! ” – висловився депутат.
Після емоційного виступу з трибуни заяви євродепутат отримав догану від голови Європарламенту за порушення регламенту. Ймовірно, йому доведеться сплатити штраф. Вістена попередили, що такі висловлювання в залі засідань неприпустимі та матимуть наслідки, "хоч би як ми тут ставилися до пана Трампа".
Поза фокусом уваги Трампа на інавгурації залишилася не лише Україна. "Коментарі" писали, про які ще важливі теми президент США промовчав . У тому числі за кадром залишилися територіальні претензії щодо Канади та Гренландії. А ось повернути Штатам Панамський канал лідер США пообіцяв привселюдно. Як зазначало АР, з Панамою пов'язаний один з епізодів (їх було кілька) брехні Трампа в його мові інавгурації.
Але незабаром американський лідер надолужив втрачене і дав зрозуміти, що не забув про Гренландію . Підписуючи укази в Овальному кабінеті після інавгурації, Трамп заявив, що США мають придбати Гренландію з міркувань міжнародної безпеки, згадавши про загрози Росії та Китаю. А Данія нібито не здатна забезпечити належний контроль над територією, тому, переконаний президент США, вона поступиться її Америці.
Багата на корисні копалини Гренландія має стратегічне значення для безпеки і торгівлі, особливо в умовах зростання інтересу світових держав до Арктики. На острові також розташована військова база США. У самій Гренландії допустили співпрацю з Трампом, але заявили, що прагнуть незалежності.