Словенія підтримала намір України вступити до ЄС

Володимир Зеленський та Прем'єр-міністр Словенії підписали Декларацію про підтримку європейської перспективи України

Президент України Володимир Зеленський та прем'єр-міністр Словенії Янез Янша підписали Декларацію про підтримку європейської перспективи нашої держави. Це відбулось у рамках участі в саміті Східного партнерства, 15 грудня, повідомляє прес-служба Президента України.

Документ визначає напрямки співпраці між Україною та Республікою Словенія у межах стратегічного курсу повноправного членства у Європейському Союзі. Спільна Декларація констатує, що відповідно до статті 49 Договору про Європейський Союз Україна, як і будь-яка європейська держава, яка поважає цінності, закріплені у статті 2 цього Договору, і зобов’язується їм слідувати, може подати заявку на членство у Євросоюзі у разі дотримання всіх умов і зобов’язань.У документі підтверджується значний прогрес, якого досягла наша держава у контексті імплементації Угоди про асоціацію України з ЄС, а також налаштованість на продовження реформ. При цьому Словенія підтримуватиме відповідні зусилля України, зокрема щодо подальшого реформування в напрямку децентралізації. З підписанням спільної Декларації на рівні президента України та прем’єр-міністра Республіки Словенія фіксується підтримка словенською стороною європейської перспективи нашої держави.

"Словенія стала 7-ю країною, яка підписала декларацію про підтримку європейської перспективи України. Дякую @JJansaSDS за тверду підтримку й важливу допомогу в імплементації реформ," - написав у своєму Twitter Володимир Зеленський.


Володимир Зеленський також зробив акцент на успішності словенського головування в Раді ЄС у другій половині 2021 року, у межах якого відбувся результативний саміт Україна – ЄС та було підписано Угоду про спільний авіаційний простір. Крім того, співрозмовники відзначили позитивну динаміку двостороннього товарообігу та обговорили перспективні інвестиційні проекти в Україні та Словенії.

Читайте також - Зеленський візьме участь у саміті "Східного партнерства": про що треба говоритипрезиденту