Шмигаль озвучив суму, яка потрібна для відновлення енергетики та житла

У Кабміні визначили 5 першочергових категорій для відновлення та оприлюднили перспективи фінансування

Актуальні потреби України у коштах на відновлення від розв'язаної Росією війни становлять 600-750 млрд доларів. Головним же пріоритетом є енергетика. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час відкриття бізнес-форуму "Швидке відновлення України", що проходить у Люксембургу, пишуть "Коментарі".

"Коли ми говоримо про відновлення, то думаємо не лише про далеке майбутнє. Відбудову слід починати вже зараз. Адже від цього залежить життя та здоров’я мільйонів людей", — наголосив Денис Шмигаль.

Акцентуються насамперед у п’ятьох пріоритетних напрямах, які є нагальними і які не можна відкласти на "після війни".

Перший - енергетика, адже внаслідок атак країни-агресорки уражено понад 400 об’єктів електро- й теплопостачання. Відтак, Україна прагне не просто все поновити, а децентралізувати мережі, що зробить їх менш вразливими та гарантує наявність електроенергії в оселях українців та на підприємствах.

Другий пріоритет - житло. На кінець минулого року збитки від руйнувань житлового фонду складали 54 млрд доларів. Пошкоджено чи зруйновано рашистською окупаційною армією 150 тисяч будинків. Їх відновлення є гарантом повернення сотень тисяч українців із закордону.

Третій - гуманітарне розмінування. Понад 30% території України забруднено російськими снарядами та для її очищення потрібно, за попередніми підрахунками, щонайменше 5 років. Робота вже триває, але потрібні ресурси, аби вона йшла інтенсивніше.

Четвертий пріоритет - критична та соціальна інфраструктура: дороги, мости, комунальні об’єкти, мережі постачання води, тепла та газу, школи та лікарні. Їх вороги зруйнували тисячами та цей процес триває.

П’ятий - допомога приватному сектору в різних сферах.

"Ці плани мають бути підкріплені фінансовими ресурсами. Насамперед - конфіскованими російськими активами. Також це будуть гроші держбюджету, міжнародних партнерів і донорів на платформі United24, - пояснив Денис Шмигаль і принагідно подякував Уряду Люксембургу за послідовну та незмінну підтримку України. - Цінуємо таку солідарність і віримо в результативність наших спільних зусиль.

Як писали раніше "Коментарі", на засіданні Уряду 13 січня створили на базі Державного агентства інфраструктурних проєктів та Державного агентства автомобільних доріг нову структуру - Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України.