Головна Новини Політика зовнішня політика Що зі Спецтрибуналом щодо злочину агресії РФ: в МЗС зробили обнадійливу заяву
commentss НОВИНИ Всі новини

Що зі Спецтрибуналом щодо злочину агресії РФ: в МЗС зробили обнадійливу заяву

Андрій Сибіга підтвердив, що ще три країни приєднаються до угоди про Спецтрибунал щодо злочину агресії РФ

1 квітня 2026, 10:52
Поділіться публікацією:

Ще три країни оголосили про свою готовність долучитися до Розширеної часткової угоди про Спеціальний трибунал з розслідування злочину агресії Росії проти України. Про це повідомив міністр закордонних справ Андрій Сибіга. Відповідну заяву глава МЗС зробив за результатами виїзного засідання Ради ЄС із закордонних справ.

Що зі Спецтрибуналом щодо злочину агресії РФ: в МЗС зробили обнадійливу заяву

Спецтрибунал для Росії. Фото: з відкритих джерел

Сибіга повідомив про офіційне оголошення Німеччини, Великої Британії та Молдови про готовність приєдналися до Угоди зі створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України.

За його словами, до угоди вже готові приєднатися 13 держав-членів Ради Європи та одна країна поза її межами.

"Ми розраховуємо на значно ширше коло учасників. 16 – це лише юридичний мінімум. Закликаю всіх колег активно працювати над розширенням цього переліку держав. Сподіваюся, що додаткові оголошення пролунають уже найближчими днями. Ми активно над цим працюємо", – повідомив топ-дипломат.

Читайте також на порталі "Коментарі" — рішення Комітету міністрів Ради Європи щодо схвалення часткової розширеної угоди для початку роботи Спеціального трибуналу за злочин агресії Росії проти України поки що не ухвалене. Водночас текст відповідної угоди вже повністю підготовлений. Про це повідомив постійний представник України при Раді Європи Микола Точицький у коментарі "Укрінформу". 

За його словами, нині триває обговорення низки практичних питань, які турбують окремі держави-члени, зокрема щодо бюджету майбутнього трибуналу, місця його розташування та супутніх витрат.

Також видання "Коментарі" повідомляло – ініціатива Ради Європи щодо створення міжнародного трибуналу для притягнення до відповідальності за злочин агресії проти України опинилася під загрозою через дефіцит коштів.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://mfa.gov.ua/

Новини