РФ хоче вийти з Конвенції про запобігання катуванням: з'явилася реакція МЗС України

У МЗС України наголосили, що бажання РФ вийти з Конвенції про запобігання катуванням фактично є визнанням у злочині

Країна-агресор має намір вийти з Європейської конвенції про запобігання тортурам. У МЗС України такий крок Кремля назвали фактично визнанням у злочині. Як передає портал "Коментарі", про це йдеться у повідомленні МЗС України у Facebook.

"Міністерство закордонних справ України привертає увагу міжнародної спільноти до рішення уряду РФ ініціювати денонсацію Європейської конвенції про запобігання катуванням або нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню або покаранню", - йдеться в повідомленні МЗС.

Зазначається, що цей крок фактично є визнанням у злочині – системної практики тортур та прагнення уникнути відповідальності за грубі порушення прав людини.

У відомстві Андрія Сибіги назвали Росію територією беззаконня та приниження людської гідності. Тому рішення про вихід із Конвенції про заборону тортур лише закріплює цю реальність і остаточно ставить РФ у низку країн, для яких ціна людського життя та гідності дорівнюють нулю.

На відміну від більшості інших міжнародних договорів у цій сфері, конвенція містить превентивний механізм як регулярних, так і раптових відвідувань місць несвободи Європейським комітетом із запобігання тортурам з метою безпосередньої перевірки умов утримання та поводження з людьми, зазначили у МЗС.

"З лютого 2022 року Україна системно наполягала і наполягає на виключенні РФ із усіх механізмів співробітництва в рамках Ради Європи. Це зумовлено глибоким усвідомленням того факту, що Росія перетворилася на тоталітарну державу із засиллям репресивного апарату", - наголосили в МЗС України.

В той же час Росія фактично руйнувала механізм конвенції: не брала реальної участі в її роботі, і не допускала на свою територію експертів для вивчення та документування ситуації з тортурами.

Читайте також на порталі "Коментарі" - Путін включив Бердянськ та Маріуполь до переліку портів РФ: як відреагувала Україна.