Рубрики
МЕНЮ
Татьяна Веремеева
Президент США Джо Байден заявив, що він і канцлер Німеччини Ангела Меркель домовилися, що не дозволять Росії використовувати спірний газопровід "Північний потік-2" для загрози своїм сусідам на тлі прагнення обмежити геополітичний вплив Кремля. Про це пише Bloomberg.
Байден і Меркель не змогли прийти до згоди стосовно "Північного потоку-2"
Але лідери США й Німеччини визнали, що розбіжності щодо цього проекту зберігаються, і критики кажуть, що це може послабити російські важелі впливу і нашкодити Україні, знизивши транзитні збори, які вона стягує з газу, що надходить до Європи.
США намагалися, але не змогли зупинити спірний газопровід. Штати вже давно виступають проти "Північного потоку-2", який вони вважають загрозою європейській енергетичній незалежності, і ввели численні санкції проти тих, хто бере участь у цьому проекті. Німеччина продовжує підтримувати газопровід, який, за її словами, розширює асортимент поставок палива.
Чиновники Білого дому раніше вказували, що Байден, як очікується, знову продемонструє заклопотаність з приводу трубопроводу вартістю 11 мільярдів доларів, оператор якого розраховує завершити проект до кінця наступного місяця.
Адміністрація Байдена в травні відмовилася від санкцій, які вдарять по компанії і її очільникові, що, за словами США, дасть час для переговорів про дипломатичний вирішенні, щоб компенсувати те, що офіційні особи описали як негативні наслідки проекту.
Республіканські законодавці розкритикували Білий дім за відмову, заявивши, що проект надає Кремлю важелі впливу в Європі. Критики кажуть, що трубопровід може дозволити Москві перекрити потоки природного газу через Україну після ряду дій, включаючи анексію Криму, які дестабілізували сусіда Росії.
Наступна доповідь адміністрації Конгресу про трубопровід повинна бути представлена в середині серпня, хоча, мабуть, серед законодавців немає достатньої підтримки, щоб скасувати рішення Байдена про санкції.
Раніше "Коментарі" писали, чи буде Україна брати участь в транзиті російського газу.
Новини