Панама поскаржилася на Трампа до ООН

Територіальні претензії президента США зіткнулися з міжнародною протидією

Плани президента США Дональда Трампа контролювати Панамський канал вже зустріли опір на офіційному рівні. Як повідомляє 22 січня портал "Коментарі" з посиланням на Le Figaro, представництво Панами при ООН надіслало в організацію скаргу. Лист постпреда Панами було направлено генсеку ООН Антоніу Гутеррішу,

" Панама висловила стурбованість інавгураційною промовою Трампа, де він заявив про намір заволодіти Панамським каналом", - пише Le Figaro .

Панама попросила передати це повідомлення всім 15 членам Ради Безпеки ООН.

Під час інавгурації 20 січня Трамп заявив, що панамська влада нібито не виконує належним чином обов'язки з управління Панамським каналом і США повернуть собі контроль над ним. Раніше він уже говорив про такі плани і не відкидав застосування сили. Президент Панами Хосе Рауль Муліно, своєю чергою, запевнив, що суверенітет та право власності на канал залишаться за Панамою.

"Коментарі" писали, про які важливі теми під час інавгурації президент США промовчав .У тому числі за кадром залишилися територіальні претензії щодо Канади та Гренландії. А ось повернути Штатам Панамський канал лідер США пообіцяв привселюдно. Як зазначало АР, з Панамою пов'язаний один з епізодів (їх було кілька) брехні Трампа в його інавгураційної промови.

Так, Трамп звинуватив Китай у тому, що країна "експлуатує Панамський канал", хоча насправді КНР не управляє каналом. Адміністрація каналу також відповіла на звинувачення Трампа у несправедливому ціноутворенні та наголосила, що правила однакові для всіх. Трамп також заявив, що США нібито "втратили 38 тисяч життів" під час будівництва Панамського каналу. Однак The Guardian зазначило, що офіційна кількість загиблих під час будівельних робіт — близько 5600 осіб і, хоча реальна кількість може бути вищою, загиблі були переважно робітниками з островів Карибського басейну, таких як Антигуа, Барбадос і Ямайка.