Джордж Кент у Києві: чи підшукує США наступника Зеленського, а вибори президента можуть бути проведені достроково

Заступник помічника держсекретаря США Джордж Кент почав свій візит до Києва як тимчасовий повірений у справах США

Тимчасовий повірений у справах США в Україні Джордж Кент після прибуття до Києва провів зустрічі з Арсеном Аваковим (який незабаром після цього покинув пост голови МВС), спікером парламенту Дмитром Разумковим, лідером "Європейської солідарності", п'ятим президентом Петром Порошенком. Ні нинішній президент Володимир Зеленський, ні представники його Офісу, наскільки відомо, з Кентом поки не зустрічалися. Про що свідчать такі дії посланця адміністрації Байдена? Чи немає відчуття, що США підшукує наступника Зеленського, а вибори президента можуть відбутися достроково? Експерти оцінили для порталу "Коментарі".

Політичний експерт, консультант з політичного і антикризового PR Тетяна Лупова підкреслює, що американці завжди намагаються йти на крок уперед. Але припускає, що зустрічі, які відбулися, все ж не слід розглядати як оглядини наступника.

"Тут, швидше, другий варіант. Після запуску "Північного потоку-2" і можливої спроби імплементації у законодавство України формули Штайнмайєра під нинішнім президентом серйозно захитається крісло. І ось на цей випадок потрібно мати план Б, щоб не вийшло як з Януковичем, коли країна залишилася без керівництва на деякий час. Коротке, але його було досить, щоб Україна опинилася у руїнах і без золотовалютного запасу", - зазначає Тетяна Лупова.

До того ж продовжує він, наявність ще одного політичного центру впливу оберігатиме нинішню владу від узурпації і диктатури.

"Думаю, зустрічі США з опозицією (до якої точно відноситься Порошенко і побічно з недавніх пір Разумков з Аваковим) якраз про це", - резюмує Татьяна Лупова.

На думку політичного експерта Сергія Тарана, в тому, що відбувається винний абсолютний непрофесіоналізм Зеленського і його команди.

"Вони то так чи інакше втручаються в американські вибори, то вимагають у Байдена дати відповідь, чому Україна досі не в НАТО, то досить різко висловлюються щодо ситуації з "Північним потоком-2", то роблять недоречні "реверанси" в бік Китаю. Загалом, роблять непрогнозовані зовнішньополітичні кроки. Все це змушує США отримувати інформацію про справжній стан справ в Україні з різних джерел, незалежних від Офісу президента (ОП). Тому зустрічаються з такою кількістю людей, минаючи ОП", - пояснює Сергій Таран.

На його думку, це чіткий сигнал, що довіри до Зеленського в Білому домі мало.

"При цьому в кінці серпня очікується його візит у США. І потрібно буде про щось говорити. Тому американці і збирають інформацію з різних джерел, зустрічаються з тими людьми, про яких склалося враження як про професіоналів. Це абсолютно нормальний крок, - впевнений Сергій Таран. - Що ненормально, так це непрофесіоналізм Зеленського, який представляє нашу країну на міжнародній арені. І за його помилки доводиться платити всій Україні".

Нагадаємо, глава української держави Володимир Зеленський вважає, що Україна, як і Молдова з Грузією, почавши свій шлях до членства в Європейському Союзі, "заплатили" свою ціну за це.