Джонсон та Моравецький летять в Київ: чому цей візит вже називають історичним

На Україну чекає історична подія, коли три країни, які мають однакові погляди та спільного ворога, зроблять спільну заяву про майбутні плани

Сьогодні прем'єр-міністри Великобританії та Польщі Борис Джонсон та Матеуш Моравецький відвідають Київ, де проведуть зустріч із президентом України Володимиром Зеленським на тлі інформації про можливе російське вторгнення. Чого чекати від зустрічі та чому вона важлива? Своєю думкою щодо цього поділилися експерти.

На нас чекає заява про підтримку та збільшення постачання зброї з Польщі та Великої Британії

Політичний експерт, історик Віктор Таран відзначає у себе у Facebook, сьогодні справді важливий день. До Києва прилітають прем'єри Борис Джонсон та Матеуш Моравецький. Лідери України, Польщі та Великої Британії зберуться у столиці України. На нас чекає історична подія, коли три країни, які мають однакові погляди та спільного ворога, зроблять спільну заяву про майбутні плани.

"Тільки прошу, не чекати чогось особливого. Заяви чекати на створення повноцінного Альянсу – рано. Але на нас чекає заява про підтримку та збільшення постачання зброї з Польщі та Великої Британії. Ймовірно, ще низка приємних бонусів. Для того, щоб отримати більше, потрібно багато співпрацювати і показувати, що нас об'єднує не тільки ворог, а й цінність. І що ми вміємо працювати на довірі, не обдурюючи партнерів. Головне сьогодні зробити перший крок, а далі рухатися у вибраному напрямку. Щиро всім бажаю удачі", – наголосив політолог.

Україні доведеться визначитися - вона з Нормандською четвіркою чи рештою ЄС, Англією, НАТО та США

Письменник, громадський діяч Остап Стек зазначає, що в Україну летять прем'єри Британії та Польщі. Ціна питання – Україна з Нормандською четвіркою чи рештою ЄС, Англією, НАТО та США?

"Слід розуміти, що Україна зараз на межі розколу ЄС: з одного боку Франція, Німеччина та РФ, які розв'язали війну в Україні та 8 років блудять про мінські домовленості "молоком писані"; з іншого боку, решта ЄС, США та НАТО. Від України вимагається чіткішого визначення з ким ми. Справа у тім що рішення про поділ РФ вже вступило у дію і питання яким чином процес розпаду РФ відбудеться. В тут важливо зрозуміти що нинішня визначеність України визначатиме участь України у поділі РФ та претензії проукраїнські історичні території РФ", – наголосив письменник.

Він додає, по суті ціна питання дорівнює ціні, яка за часів Януковича визначалася вектором розвитку в ЄС. Світ накладає санкції на носіїв московського терору, а в Україні дехто отримує державні виплати.

Читайте також на порталі "Коментарі" - Шмигаль розповів про готовність української армії дати відсіч агресору.