Головна Новини Політика вибори Довибори в Раду: як відмова Звіробій і Марчевського поміняла розклад в округах
commentss НОВИНИ Всі новини

Довибори в Раду: як відмова Звіробій і Марчевського поміняла розклад в округах

Експерти назвали лідерів

17 березня 2021, 13:47 comments1292
Поділіться публікацією:

Наближаються довибори в Раду. Про зняття своєї кандидатури у 87 окрузі (Івано-Франківщина) заявила кандидат від політсили "Європейська солідарність" Маруся Звіробій-Біленька. Про зняття своєї кандидатури у 50-му окрузі (Донеччина) заявив кандидат від "ОПЗЖ" — генпродюсер заблокованого телеканалу "112 Україна" Артем Марчевський. "Коментарі" дізналися в експертів, чи вплине це якось на результат битви за два мандати у Раду.

Довибори в Раду: як відмова Звіробій і Марчевського поміняла розклад в округах

Колаж: Д. Романюк/Comments.ua

"Сильний хід"

На думку кандидата політичних наук, політексперта Дмитра Гаврилюка, рішення Марусі Звіробій-Біленької зняти свою кандидатуру на користь "свободівця" Руслана Кошулинського — сильний хід.

"Він демонструє наявність далекоглядної політичної стратегії з її боку і зі сторони "Євросолідарності". З огляду на те, що і у Кошулинського, і у Звіробій-Біленької є загальний бекграунд, а їхні політичні сили виступають із критичних позицій щодо діючої влади і "зелених реформ", їхнє подальше протистояння зіграло б у мінус обом кандидатам, тим самим збільшивши шанси на перемогу представника Коломойського — власника гірськолижного курорту "Буковель" Олександра Шевченка ("За майбутнє")", — зазначає Дмитро Гаврилюк.

До речі, згідно з опитуванням групи "Рейтинг", яке проводили 10-13 березня, Олександра Шевченка готові підтримати 30,2% тих, хто визначився і взяв би учать у голосуванні. При цьому Руслана Кошулинського (ВО "Свобода") підтримують 27,6%, спортсмена Василя Вірастюка ("Слуга народу") — 26,9%, а Марусю Звіробій-Біленьку — 9,1%.

"Якщо голоси від зняття кандидатки від "Євросолідарності" "перетечуть" до Кошулинського, він стане головним суперником Шевченка, — продовжує політексперт. — У шалений же електоральний успіх Вірастюка я не вірю. Не ставлю під сумнів його суспільну і патріотичну позицію загалом, але у тому, що він має великі шанси на виграш, дуже сумніваюся. Втім, перспектива обійти Кошулинського в гонці за умовний спаринг із Шевченком є й у Вірастюка. Ніколи не варто недооцінювати силу адмінресурсу і того факту, що певний кандидат йде від партії влади. І все ж вважаю, що Вірастюк був "відправлений" на округ тільки як частина дешевого акту із громадського окозамилювання, ніби Зеленський розірвав повністю відносини з Коломойським і їхні відносини ніяк не схожі на сцену боротьби Дон Кіхота із вітряками".

"Інтриги на 50-му окрузі нині немає"

Зняття із гонки генпродюсера заблокованого санкціями РНБО телеканалу "112 Україна" Артема Марчевського, висунутого "ОПЗЖ", серйозно позначиться на розкладах у 50-му окрузі, куди входять міста Добропілля, Мирноград і Покровськ, а також Добропільський район підконтрольної частини Донеччини. Таку думку висловив нашому виданню співголова Громадської ініціативи "Права Справа", юрист Дмитро Снєгирьов.

Він зазначив, що Марчевський на своїй сторінці в Facebook повідомив, що причиною стала хвороба батьків, у яких підтвердився COVID-19.

"Можна поспівчувати Марчевському і визнати, що інтриги на окрузі нині немає. На вотчині "регіоналів" один із одним змагатися могли лише представники "Партії регіонів", яка "розтеклася" на всякого роду "Оппоблоки", "ОПЗЖ" і так далі. Явними фаворитами цього разу виглядали Артем Марчевський і Андрій Аксьонов — мер Добропілля, який балотується від збитої під місцеві вибори осені-2019 місцевої партії "Порядок". Цей проект — під контролем людей Ріната Ахметова. Думаю, все тут зрозуміло... Наміри представників "ОПЗЖ" зайти на "базові" для себе території в Ахметова сприймали дуже болісно. Але нині, схоже, ще один мандат отримають саме "ахметовські", які, втім, є і всередині "ОПЗЖ", де все чіткіше простежується розкол між групами Медведчука-Рабиновича і Бойка-Льовочкіна", — зазначає Дмитро Снєгирьов.

На його думку, конкурентів у Аксьонова нині немає, зате є потужна фінансова і політична підтримка з боку Ахметова і Ко. І навряд чи цьому щось зможуть протиставити "Слуга народу", "Європейська солідарність" і "Батьківщина", які виставили на Донеччині, по суті, технічних кандидатів.

Як раніше повідомлялося, експерти розповіли про покупку і продаж партій в Україні.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини