Законопроект про олігархів: про що він свідчить і як оцінювати оприлюднені дані
Опублікований законопроект "слуг народу" про олігархів
Мета законопроекту про олігархів - зовсім не "подолання конфлікту інтересів, викликаного злиттям політиків, медіа та великого бізнесу". Про це йдеться в матеріалі "Дзеркала тижня", автор якого запевняє, що отримав доступ до законопроекту про олігархів.
Як оцінювати оприлюднені дані? Про що вони свідчать? Експерти оцінили цей крок для видання "Коментарі".
На думку голови Центру політичних студій "Доктрина" Ярослава Божко, поява такого законопроекту дає владі можливість на підставі рішень РНБО визначати рівень участі тих чи інших політичних акторів і груп впливу в політичному житті країни.
Крім того, виключення можливості володіти медіа політичного значення буде вести до їх переоформлення на підставних громадян або ж зруйнує політичний ринок медіа в Україні зовсім, вважає Ярослав Божко.
Політичний експерт, директор Communication group Володимир Манько впевнений, що головною метою законопроекту про олігархів є не усунення передумов для діяльності олігархату, а переділ медіасфери.
Проблема у тому, що всі норми мають широку юридичну визначеність, тобто широке поле для трактування і застосування. А визначати, хто олігарх, а хто ні, буде такий орган як РНБО, який останнім часом називають піар-агентством Зеленського, підкреслює Володимир Манько.
Нагадаємо, українська влада прийме закон по боротьбі з олігархами, однак великому бізнесу буде надано перехідний період, щоб реорганізувати свою роботу, не впасти під визначення "олігарх" і не втратити більшу частину своїх активів. Про це під час прес-конференції розповів президент України Володимир Зеленський, пообіцявши, що "глухого кута" для олігархів не буде.