Урядовий законопроєкт про перехідний період: чи дійсно він потрібен
Оприлюднено текст законопроєкту № 5844 про державну політику перехідного періоду на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, а також Автономної Республіки Крим і міста Севастополя. Він уже викликав невдоволення Кремля. Спеціально для порталу "Коментарі" експерти оцінили важливість цього законопроєкту і розповіли, чи дійсно він потрібен.
Юрист-аналітик ГО "Донбас СОС" Михайло Фоменко вважає, що законопроєкт є спробою заповнити прогалини національного законодавства з метою врегулювати порядок повернення тимчасово окупованих територій під юрисдикцію України.
Сам проєкт, на думку Михайла Фоменка, не ідеальний. Його положення вже викликали питання в експертній спільноті й у міжнародних організацій, наприклад в частині юридичних визначень, де використовується калька з англійської мови щодо визначень з міжнародного права. В чинному ж законодавстві ці визначення використовуються в іншому перекладі. Те ж, зазначає експерт, стосується структури проєкту, повноважень органів державної влади й т.д. Але усе це ще можна виправити на етапі розгляду парламентом.
Політолог, експерт з питань російської агресії проти України Віктор Каспрук вважає, що такий законопроєкт потрібен.
Віктор Каспрук вважає передбачуваним, що такі ініціативи викликають істерику в РФ.
Нагадаємо, у відповідь на звернення Центрвиборчкому до Донецької та Луганської ОДА/ОВЦА про можливість проведення 31 жовтня місцевих виборів у населених пунктах, де вони не проводилися 25 жовтня 2020 року, від адміністрацій надійшли листи з чіткими й однозначними висновками, в яких йдеться про неможливість їх проведення.