Рубрики
МЕНЮ
Ольга Чародий
Верховна Рада прийняла 15 липня за основу проєкт закону 2713д "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо оподаткування доходів від діяльності з організації та проведення азартних ігор і лотерей". Експерти оцінили це рішення для порталу "Коментарі".
Гральний бізнес (фото з відкритих джерел)
Голова Всеукраїнського об'єднання роботодавців галузі відпочинку і розваг Ігор Макієвський вважає, що без прийняття цього закону (і чим швидше — в цілому, тим краще) легальний ринок грального бізнесу просто не запуститься.
За його словами, в діючих на цей час нормах податок на прибуток прописаний некоректно. Йдеться фактично про податок не з доходу, а з обороту. Законопроєкт врегульовує цей момент. Їм також передбачається, що суб'єкти господарювання також платити податок на прибуток за загальною ставкою 18%.
Внесено зміни і в норми щодо податку з виграшу. Це мають бути не всі витрачені гроші виграш, а лише виграна сума. Інакше при ставці 1000 грн при коефіцієнті 1,1, людина замість отримання 1,1 тис грн і сплати податку з виграної сотні, має буде віддати понад 200 грн (19% від усієї суми), тобто, фактично, виграти собі в збиток.
Глава ГО "Підтримка легалізації грального бізнесу в Україні" Олена Мочалова підкреслює, що відсутність виразних правил оподаткування гальмує розвиток легального грального бізнесу. Тому прийняття в першому читанні законопроєкту 2713д називає приємним знаком для ринку.
Коментуючи пропозицію встановити єдину ставку податку на дохід (валовий ігровий дохід), отриманий від організації і проведення азартних ігор і випуску і проведення лотерей в 10% (10% ggr), експерт зазначає, що податок на прибуток нікуди не подівся — і буде також виплачуватися в бюджет.
Що стосується податку на виграш, то запропонована норма є цілком логічною, вважає Олена Мочалова. Проєктом передбачається, що великі виграші (понад 8 мінімальних зарплат) підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб і військовим збором. При цьому при оподаткуванні виграшів в азартні ігри в казино, залі ігрових автоматів будуть враховуватися витрати на участь в такій грі, вчинені протягом 24 годин до виграшу.
Експерт економічних програм Українського інституту майбутнього Данило Монін вважає прийнятий поки в першому читанні законопроєкт позитивним.
Данило Монін вважає це вкрай згубною практика, яка призвела до того, що в Україні неможливо залучити інвесторів.
Нагадаємо, раніше Верховна Рада України розглянула доопрацьований проєкт закону №2713-д про податки на доходи від азартних ігор і оплаті за ліцензії. Про зміни, які пропонують внести до Податкового кодексу, доповів глава парламентського підкомітету Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Олег Марусяк.
Новини