Нездорові асоціації: чому з медіапростору має зникнути слово "легітимний"

Після закінчення 5-річного терміну перебування на своєму посту Зеленський залишається президентам

Представникам українського політикуму та журналістам варто припинити вживати слово "легітимний" у відношенні до Володимира Зеленського, щоби у суспільства не виникало асоціацій з Віктором Януковичем, який після втечі з України називав себе легітимним президентом, вважає політолог, офіцер ЗСУ Микола Мельник.

"З медійної точки зору я б порадив перестати вживати слово "легітимний", бо українське суспільство відразу бачить перед очима дуже не приємний приклад 2013 року. Проблему ж завжди можна вирішити, забувши про неї", - наголосив Микола Мельник.

За словами політолога, легітимність залежить від внутрішнього переконання громадянина в тому, що "ось ця людина має право приймати рішення від імені держави".

"І дуже часто питання легальності і легітимності не співпадає", - відзначив він.

Також офіцер ЗСУ порадив представникам влади "не шукати собі ворогів, щоб з необачності не збільшити їх кількість".

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що ЗСУ не мають достатньої кількості важкої техніки, щоб забезпечити нею мобілізованих. Як пише Forbes, дефіцит техніки настільки відчутний, що нещодавно сформована 153 бригада фактично перетворилася з механізованої у піхотну. Видання зазначає, що мобілізація може збільшити на 10% чисельність сухопутних військ які складаються зі 100 бригад.

Крім того, портал "Коментарі" розповідав, що президент України Володимир Зеленський розповів, що країни-учасники швейцарського саміту миру мають виробити спільну позицію щодо ключових трьох питань – ядерної безпеки, безпеки судноплавства та повернення українських дітей і обміну полоненими. За словами українського президента, після того, як учасники саміту у Швейцарії напрацюють спільні позиції, вони проінформують про це Росію.