Наступного тижня проведуть два позачергових засідання Ради: наскільки важливі ті питання, які виносяться на розгляд

Сама пленарний тиждень буде дуже насиченою

Наступного тижня Верховна Рада збереться на два позачергових засідання - у вівторок і четвер. Їх може скликати президент Володимир Зеленський. Уже відомо, які питання мають намір розглянути. Що можуть прийняти (не прийняти) - і чому? Наскільки важливі ті питання, які виносяться на розгляд?

У політичного консультанта, технолога, фахівця з GR Андрія Бодрова не викликає сумніву прийняття у вівторок, 13 липня, у другому читанні законопроєкту щодо реформи Укроборонпрому.

"Занадто багато інтересантів у цього кроку, - пояснює експерт. - Тут і глава Укроборонпрому Юрій Гусєв, якому потрібно продемонструвати ефективність своїх умінь і зробити крок далі по сходах кар'єри. І віцепрем'єр, міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський, до відомства якого відійде координація переформатованих активів. І підприємці, які сподіваються урвати щось в ході реформи структури управління. І "західні партнери" з їх надіями на нові наглядові ради і своє в них присутність".

Набагато більш варіативним виглядає прийняття 13 липня в першому законопроєкту про звернення медичного канабісу, вважає Андрій Бодров.

"З одного боку, депутати перебувають під потужним тиском лобі, що вимагає прийняття законопроєкту, з іншого - критична позиція громадської думки. Ця "різноспрямованість" належного і прийнятного може привести законопроєкт до долі подібних, коли подальші спроби прослизнути між Сциллою і Харибдою коштом внесених правок натикалися, в результаті, на вето президента, - прогнозує експерт. - Організувати проблему (прийняти обвинувачений громадськістю законопроєкт), а потім його "за гроші вирішити" (в нашому випадку - за рейтинг, наклавши вето і "захистивши свій народ") - це класична схема для українського чиновництва".

Що стосується екологічних і цифрових законопроєктів, які збираються розглянути в четвер, 15 липня, їх прийняття не має "політичної" забарвлення, а значить все пройде тихо і кулуарно, вважає Андрій Бодров. І зазначає, що навіть при зіткненні матеріальних інтересів учасників процесу подачі та голосування, торги пройдуть кулуарно і завершаться до обопільного задоволення.

Кандидат політичних наук, політичний експерт Дмитро Гаврилюк припускає, що в контексті законодавчої роботи "зелена влада" продовжить розігрувати сценарій дозованого PR і виконання окремих передвиборних обіцянок.

"У тому числі це стосується цифровізації документообігу в країні і легалізації канабісу в медичних цілях, - зазначає експерт. - Безперечно, топ темою законотворчих дебатів будуть законопроєкт, які визначають так звану "реформу Укроборонпрому". В даному секторі давно пора навести порядок, але я його від "зелених" не очікую. Думаю, правила гри перепишуть під нову владу - і в структури Укроборонпрому зайдуть "свої люди", вірні Зеленському".

Дмитро Гаврилюк вважає, що Раді варто було б обговорити розірвання відносин з РФ, проблему посилення військової протидії РФ в ОРДЛО. Але монобільшість на це не піде, упевнений експерт.

Нагадаємо, нардепи підтримали законопроєкт Володимира Зеленського про олігархів. З ініціативи президента проголосували 275 нардепів.