Політик заявила, що не ображається на своїх колег, а закон про олігархів називає інструментом тиску
Сьогодні під час засідання фракції "Слуги народу" ще одного депутата збираються виключити з лав партії. Відтак Людмила Буймістер прокоментувала рішення фракції про її виключення, закон про олігархів та свою політичну діяльність після можливого виключення з лав партії. Ексклюзивний коментар політик дала журналісту порталу "Коментарі".
Депутатка заявила, що не бачила та не знає, хто з її колег голосував за це рішення. А ще вона не ображається на колег.
"Я не знаю, хто голосував особисто, хто голосував за це. Але, відверто кажучи, я не ображуся на жодного колегу, який підтримає це рішення, я розумію, в якому стані багато з них сьогодні знаходяться. Багато хто з них пригнічений після останнього голосування по відставці Разумкова. Є такі, які повністю вросли в цей корабель. Як в піратах карибського моря. На превеликий жаль, цей корабель пливе у зворотному напрямку від того, який від нас вимагає народ України. Більшість наших громадян хоче, щоб ми рухалися європейським шляхом. Але, на превеликий жаль, те, що відбувається в енергетиці, а це- та сфера, де я дуже добре розуміюся, тягне нас в бік Москви",- заявила вона.
Вона також розповіла, чим, на її думку, небезпечний закон про олігархів. Вона заявила, що бачить в діяльності теперішнього Уряду віддзеркалення дій в Росії на початку нульових і не тільки.
"Він небезпечний тим, що він фактично дає можливість РНБО чинити тиск на увесь великий бізнес у цій державі. Це буде створювати ще не одну ситуацію, що відбулася на минулому тижні, коли добросовісний набувач Золочевський (посміхається,-прим. автора).Ми розуміємо, що активи набувалися в нашій державі по різному. Коли власник активів добровільно відмовляється від своїх активів. Ну я в бізнесі такого не бачила, я в бізнесі працювала з 17 років, щоб добровільно хтось покинув свої активи й вирішив їх віддати державі. А ще цей тиск буде небезпечніший тим, що у нас ЗМІ сьогодні є фінансованими великими промисловими групами , але цей тренд сьогодні не зміниться. В Україні немає передумов для захисту прав інтелектуальної власності, щоб медіабізнес міг стати прибутковим бізнесом. Тоді чим сьогоднішні олігархи будуть відрізнятися від тих олігархів, які можуть бути тими самими добросовісними набувачами медіаактивів. Тут ми будемо бачити не свободу слова,а тиск на незалежні ЗМІ, підкорення їх одній лінії партії. Ми вже бачимо тенденції, що хочуть підкорення однієї лінії партії від всіх народних депутатів, від спікера парламенту від усіх міністрів, від прем'єра від судової влади. Зараз ще додадуться ЗМІ і над ними теж будуть намагатися встановити контроль. І це є найнебезпечнішим трендом. В Російській Федерації, там встановлення Путінського режиму відбувалося під гаслами боротьби з олігархами. Я працювала в компанії "Юкос", яку націоналізували через необґрунтовані податкові позови.Я думаю, що коли протягом 30 років з російської на українську мову переписуємо закони, бо ми в принципі дуже робимо багато речей під копірку з Москвою, то, як ми можемо очікувати, якогось іншого результату.
Також вона розповіла, чи буде продовжувати політичну кар'єру після остаточно виключення із партії "Слуга народу", коли зберуться підписи.
"Ну звісно я мажоритарний депутат. Я залишусь в парламентів, я все одно буду пояснювати громадянам України, що відбувається насправді. Я так само буду пояснювати це Уряду, своїм колегам по фракції. Мені в цій країні жити й дітей виховувати. Я вважаю, що сьогодні від тої надскладної ситуації, в яку ми потрапили, нас може врятувати, єдність політичних еліт, єдність бізнесових еліт і об'єднання усіх стейкхолдерів, щоб наш той корабель залишився на європейському шляху розвитку. Я маю на увазі об'єднання навколо конкретних рішень. Треба об'єднуватися навколо складних пропозицій і переконувати суспільство. Треба формувати консенсус у суспільстві.
Нагадаємо, що "Коментарі" інформували про те, що "Слуги народу" вирішили виключити Людмилу Буймістер із фракції