У Кабміні заявили, що війна не зупинить реформи: про що говорять дії влади
Війна – це завжди шанс вирішити проблеми, які не вирішувалися десятиліттями у мирний час
2023 року в Україні, незважаючи на війну, продовжиться реформа децентралізації, державного управління та управління держвласністю. На цьому наголосив прем'єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду 3 січня. Як оцінюєте ці заяви? Чи є сенс проводити такі реформи під час воєнного стану? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.
Якщо значна частина активного населення нашої країни залишиться за кордоном після війни, на нас чекає демографічна яма
Політтехнолог, співзасновник Агентства моделювання ситуацій Олексій Голобуцький розмірковує так:
Війна, пояснює експерт, – це завжди шанс вирішити проблеми, які не вирішувалися десятиліттями у мирний час. Не вирішувалися з багатьох причин: відсталість населення, бюрократичного апарату, відсутність запиту на реформи у суспільства, що воліє бути утриманцем у держави.
А якщо значна частина активного населення нашої країни залишиться за кордоном після війни (порівнюючи умови життя, соцпакет, можливості для розвитку бізнесу), на нас чекає демографічна яма, упевнений експерт.
Війна – унікальне вікно можливості для швидких змін
На думку голови Центру політичних студій "Доктрина", політичного консультанта Ярослава Божка, будь-які процеси реформ навіть в умовах війни не повинні відкладатися в довгу скриньку.
Крім того, зазначає він, від попередньої готовності та адаптивності державних механізмів та місцевого самоврядування залежатиме швидкість та успіх післявоєнного відновлення України, що не менш важливо.
Читайте також на порталі "Коментарі" - мобілізованих від уцілілих у Макіївці російське командування хотіло позбутися, – ЗМІ.