Розмова Медведчука і Суркова: кому вигідні записи і до чого тут Порошенко

Експерти розповіли порталу "Коментарі", кому було вигідна поява записи розмови нібито між Віктором Медведчуком і Владиславом Сурковим, а також по кому б'ють дані аудіозаписи

25 лютого в ЗМІ опублікували запис телефонної розмови, де нібито спілкуються нардеп Віктор Медведчук і помічник Володимира Путіна Владислав Сурков. Сам запис датований кінцем 2014 року. На записах людина з голосом Медведчука обговорює зі співрозмовником (нібито Сурковим) поставки електроенергії в окупований Крим через компанії-прокладки. Також в розмові нібито Медведчук каже Суркову про те, що президент Петро Порошенко запропонував йому взяти участь в обміні полоненими, а президент Росії Володимир Путін це схвалив.

Напередодні Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив, що аудіозапис телефонної розмови, ймовірно, Віктора Медведчука і колишнього помічника президента РФ Владислава Суркова - це не остання розмова, і будуть ще. По кому б'ють ці записи? Чи не здається, що ціляться не тільки в Медведчука, але і в Порошенка? Тандем ця пара чи ні? На ці питання порталу "Коментарі" відповідали експерти.

Порошенко працює в тандемі з Медведчуком

Керівник Фонду "Українська політика" Костянтин Бондаренко вважає, що оприлюднені плівки б'ють в першу чергу по Порошенку. Він також упевнений, що п'ятий президент працює в тандемі з Медведчуком.

"Ніколи не сумнівався, що вони - пара. Порошенко і Медведчук працюють в тандемі - це очевидно кожному, хто хоч трохи в темі, - упевнений експерт. - Їх ідеологічні пікіровки - це з серії "милі сваряться - тільки тішаться".

На думку Костянтина Бондаренка, плівки Медведчука-Суркова з'явилися невипадково минулого четверга:

"Це сталося напередодні наміченої на вихідні акції на підтримку Стерненка. За цими протестами виразно видно вуха Петра Олексійовича. І напередодні п'ятничного засідання РНБО, де, за чутками повинні були розглядати питання про санкції щодо Порошенка. Але після появи плівок, на яких згадується, як Порошенко давав добро на ряд моментів, в тому числі пов'язаних з поставками електроенергії до Криму, на засіданні РНБО раптом взяли дивне рішення щодо санкцій відносно давно забутих фігур. А вуличні акції у вихідні пройшли без ексцесів. Виглядало це як примус Порошенко до світу. Упевнений, що записи ці далеко не останні і вже точно не самі крамольні. І хоч в суді їх як доказ пред'явити навряд чи можна, але вони серйозно б'ють по іміджу Порошенко, десакралізуючи його в очах прихильників, - зазначає експерт. - З огляду на, як Зеленський розправився з Медведчуком і прибрав до нігтя Порошенка, він довів, що є сильною фігурою".

Об'єктом цієї інформаційної провокації є Порошенко

"Зазначу, що об'єктом цієї інформаційної провокації є ні Медведчук, ні Сурков, а безпосередньо п'ятий президент Порошенко. До того ж автентичність самої розмови викликає сумніви. Ініціатори цієї провокації з Банкової допустили цілий ряд стратегічних помилок, коли монтували ці розмови. Адже Порошенко ніколи не приховував, і неодноразово інформував суспільство про комунікації з Медведчуком як з посередником в контактах з Росією ", - підкреслює політичний аналітик Павло Нусс.

Він звертає увагу, що на роль комунікатора з РФ, Медведчука рекомендувала Ангела Меркель під час телефонної конференції нормандської четвірки в червні 2014 року.

"Головною темою цієї комунікації було звільнення заручників. Путін тоді був згоден вести обмін тільки через Медведчука. Заради звільнення полонених Порошенко на це погодився, і це дозволило провести кілька великих обмінів і повернути українців додому, - зазначає Павло Нусс. - При цьому зазначу, що політична активність Медведчука всередині країни під час президентства Порошенко була заблокована. У велику політику Медведчук повернувся вже за Зеленського - на дострокових парламентських виборах-2019 і місцевих у 2020-му".

Раніше портал "Коментарі" розповідав, що буде після публікації розмови Медведчука і Суркова.