Знову з податками на авто та з митним безвізом: що означають нові рішення Ради

Рада підтримала урядове рішення без довгих обговорень

Верховна Рада під час засідання 21 червня повернула мита та оподаткування на ввезення автомобілів в Україну (закон №7418). Крім того, нардепи підтримали у першому читанні законопроект №7420 про митний безвіз. Експерти проаналізували ці рішення спеціально для видання "Коментарі".

Замість простої та справедливої податкової системи, влада повертається до перевірок, тиску та втручання

Аналітик "Центру розумних рішень" В'ячеслав Черкашин зазначає, що перелічені законопроекти дуже характерно описують ситуацію із поточною фіскальною політикою в державі. А саме – як у однойменній байці про лебедя, раку та щуку.

"З одного боку – проєвропейський лебідь 7420, який дає старт запровадженню цілої низки спрощень на митниці, включаючи режим спільного транзиту та вимушений під час війни мораторій на зростання цін на енергоносії для українців. А з іншого - проект 7418, який символізує невміння держави тримати слово (податкові пільги не прожили й двох місяців) та поступове сповзання до старих агресивних методів збору податків", – пояснює аналітик.

На думку В'ячеслава Черкашина, замість простої та справедливої податкової системи, влада повертається до перевірок, тиску та втручання.

"Слабке рішення у світлі втрати 15% ВВП за один квартал і п'яти мільйонах тих, хто виїхав з країни", - констатує аналітик.

Потрібно шукати, моделювати, ризикувати, бути гнучкими, змінюватись, вчитися. І робити це весь час – як на фронті, так і в економіці

Економічний експерт Олександр Гаврутенко розмірковує так:

"Найціннішим у прийнятті таких рішень є те, що країна під час широкомасштабної військової агресії не лише здатна давати їй відсіч, а й прагнути формувати оптимальне економічне, торгове та фіскальне середовище. Підтримуючи тим самим високу ділову та виробничу активність бізнесу та забезпечуючи державу ресурсами для соціальних потреб населення".

У таких умовах, наголошує експерт, немає свідомо правильних рішень або хоч скільки прогнозованих умов, що приймаються до уваги. Тому потрібно шукати, моделювати, ризикувати, бути гнучкими, змінюватись, вчитися. І робити це весь час як на фронті, так і в економіці.

"У цьому запорука всіх наших нинішніх та майбутніх перемог", – резюмує Олександр Гаврутенко.

Читайте також на порталі "Коментарі" - у Зеленського звернулися до мешканців тимчасово окупованого Херсона.